Corny 2017
Blíží se konec termínu pro registraci do Logické olympiády
Měsíční plán akcí: říjen 2017
Vektor 4
Přihlášky do Logické olympiády uzavřeny
Přírodovědný klokan 2017
Ohlédnutí za Přírodovědným klokanem
Upozornění na dočasnou nefunkčnost informačního systému školy
Orientační maturitní kalendář JARO 2018
Určení maturitních předmětů profilové části MZ
Mléko do škol: informace o nejbližších závozech
Prezentace SŠ v Táboře
Fond Sidus: Změn sebe - změníš svět
Code Week s "bobrem"
Gazdina roba
pIšQworky 2017
Exkurze zaměřená na separaci a recyklaci odpadů
Měsíční plán akcí: listopad 2017
Výsledky Logické olympiády 2017

Úvod > O škole > Aktuality > "Přísně tajná" reportáž o vzniku maturitních novin

"Přísně tajná" reportáž o vzniku maturitních novin

2.12.2016

Reportáž o výrobě tajných dokumentů o agentech třídy 4. A, které zprostředkovaly dvě Bondgirls Zuzana Válová a Anna Průšová

Prosím odpovídejte pravdivě, máme zde i detektor lži, který se nebojíme použít!!! :o)

Jste rády za zkušenosti, které jste díky výrobě maturitních novin získaly?

Zuzana Válová: Určitě ano. Na začátku jsme ani neměly tušení, jak noviny budou vypadat, jaké prvky do nich dáme, jakým typem a velikostí budeme psát ... K tomu jsme se s každým dalším krokem dostávaly. A právě to bylo na novinách úžasné - proces a výsledek, který stojí za to.

Anna Průšová: Ano, jsem ráda. Naučila jsem se pracovat s Gimpem a se svou vlastní představivostí. Díky šikovné a chápavé Zuzce se to podařilo realizovat i na papíře :-D

Co pro vás byla ta nejtěžší výzva na této práci?

Zuzana Válová: Největší výzvou pro mě bylo dlouhé sezení u počítače a překonání bolesti zad a unavenost očí.

Anna Průšová: Dát dohromady naše "Hláškovky" tak, aby se správně vytiskly, nebyly vzhůru nohama, odzadu dopředu nebo pouze jednostranně. Nakonec se ale povedlo.

vtip - stádečko.jpg

V čem jsou dokumenty speciální?

Zuzana Válová: Noviny o nás odhalují tajné informace. Některé je třeba brát s nadhledem a nadsázkou. Jiné pocházejí přímo z našeho srdce, jsou to naše myšlenky, strachy či vnitřní přesvědčení.

Anna Průšová: Noviny jako takové, jsou tajná databáze agentů. Informace v nich uvedené, jinde nenajdete. Novinová příloha je průřez těmi nejoriginálnějšími hláškami od nás "Bondů" i od našich "Bond šéfů."

Co byste vzkázaly lidem, kteří si maturitní noviny chtějí koupit?

Zuzana Válová: Za každou vytvořenou stránkou se schovává opravdu mnoho práce, od vytvoření otázek, sbírání odpovědí až po přidávání fotek a ozdobných prvků. Snažily jsme se, aby noviny byly takovou naší malou vizitkou, aby ukázaly, co se v nás skrývá. A to se povedlo! Malým bonusem je vydání našich přeřeků a vtipných hlášek, u kterých se určitě pobavíte. :o)

Anna Průšová: Kupujte rychle, moc jich nemáme. Pokud je zavčasu ulovíte, nebudete litovat a snad si i prodloužíte život smíchem. :o)

Doufám, že vám tato reportáž udělá radost, a také, že nás přijdete podpořit.

TAK NEZAPOMEŇTE JIŽ V PÁTEK !!!!!!

maturak_16.jpg