Hlavní strana > O škole > Maturitní zkouška

Maturitní zkouška

Tématické maturitní zpravodaje

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo tematicky zaměřená číslo  Maturitního zpravodaje v letošním roce. Vydání s pořadovým číslem 40 je zaměřeno na maturitní zkoušku ve společné části z českého jazyka a literatury, jejíž dílčí zkouška konaná formou písemné práce se koná již 11. dubna 2017.

Další vydání s pořadovým číslem 41 je věnováno matematice a končeně zpravodaj č. 42 cizím jazykům.

Publikováno: 17. dubna 2017

Jednotné zkušební schéma písemných zkoušek SČ MZ pro jarní zkušební období 2017 na naší škole:

maturita_jaro.jpg

Publikováno: 23. ledna 2017

Seznam fakult vysokých škol akceptujících výsledek zkoušky Matematika+

logo_certis[1].gifVe spolupráci s vysokými školami uveřejňuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání seznam fakult, které zohledňují výsledek nepovinné  zkoušky Matematika+ při přijímacím řízení, v rámci stipendijního programu či jiným způsobem.

Aktuální seznam naleznete ke stažení ve formě PDF zde.
V případě nových informací bude seznam pravidelně aktualizován.

Pro potvrzení akceptace zkoušky Matematika+ vysokou školou kontaktujte příslušná pracoviště jednotlivých fakult.

Ke zkoušce Matematika+ se mohou přihlásit žáci závěrečných ročníků maturitních oborů prostřednictvím výsledkového portálu žáka od 2. do 20. ledna 2017. Bližší informace o zkoušce Matematika+ naleznete zde.

Publikováno: 8. ledna 2016

Maturitní zpravodaj č. 39 - organizace maturitní zkoušky v roce 2017

logo_certis[1].gifNové 39. číslo Maturitního zpravodaje seznamuje nejen žáky s organizací maturitní zkoušky ve školním roce 2016/2017, ale přináší také důležité informace k přihlašování, které by maturantům neměly uniknout.

Zpravodaj č. 39 naleznete pod tímto odkazem (formát .pdf).

Publikováno: 9. listopadu 2016

Určení maturitních předmětů, formy a termínů pro maturitní zkoušky ve šk r. 2016/17

GymMil_lodo.pngŘeditel školy, tak jak mu ukládá legislativa, stanovil sedm měsíců před první profilovou zkouškou pro profilovou část maturitní zkoušky ve školním roce 2016/2017 počet povinných zkoušek, maturitní předměty pro povinné a nepovinné zkoušky, formu a termíny maturitní zkoušky pro studijní obor 79 – 41 – K/41 (dokument ve formátu .pdf).

Publikováno: 2. října 2016

30. 9. 2016: Školní seznam literárních děl

GymMil_lodo.pngŘeditel školy zveřejnil školní seznam literárních děl k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury společné části maturitní zkoušky 2017 (formát .pdf).

Konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2017

V Praze dne 31. smsmt.jpgrpna 2016 Č. j.: MSMT-26920/2016-1

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, určuje konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2017 na tyto dny:

• 11. dubna 2017 (písemná práce z českého jazyka a literatury)
  • a na pracovní dny v období od 2. května 2017 do 9. května 2017.

Mgr. Václav Pícl, v. r. náměstek pro řízení sekce vzdělávání

Publikováno 9. září 2016