Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22

Hlavní strana > Aktuality > 45. Celostátní přehlídka dětských recitátorů

45. Celostátní přehlídka dětských recitátorů

3.3.2016

Naši reciátořiNaši žáci Kateřina Škochová a Jan Hátle (oba sekunda) se zúčastní ve čtvrtek 3. března 2016 oblastní přehlídky dětských recitátorů ve 4. kategorii určené žákům 8. a 9. tříd i odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Pořadatel o této soutěží na svých stránkách uvádí:

artama_logo.pngCelostátní přehlídka dětských recitátorů je přehlídka a dílna nejzajímavějších a nejinspirativnějších vystoupení dětských sólových recitátorů z celé ČR. Recitátoři jsou vybíráni z krajských postupových přehlídek, jimž předcházejí oblastní (okresní), popř. obvodní a školní kola.
Přehlídka má přímou vazbu na výuku českého jazyka a literatury na základních školách a víceletých gymnáziích. Prostřednictvím tvořivé práce na interpretaci básní či prózy a přípravy veřejného vystoupení rozvíjí v dětech schopnost hlubšího porozumění textu a vyspělého ovládání mateřského jazyka, přispívá ke kultivaci mluveného slova a rozvoji mluvních a komunikačních dovedností. Zároveň děti motivuje k aktivnímu poznávání české i světové literatury a získávání vztahu k ní.
Učitelům nabízí přehlídka možnost pracovního setkávání, vzájemné inspirace a dalšího vzdělávání v oboru.
Všechna kola přehlídky by měla probíhat v atmosféře přátelského pracovního setkání a podle možností mohou být doplněna podnětným programem pro účastníky (hlasové rozcvičky, dílny, diskuse, hry apod.) a vzdělávacími akcemi pro dospělé účastníky. Pořadatel přehlídky by měl vytvořit pro vystoupení recitátorů co nejpříznivější podmínky, tedy i potlačit nezdravou soutěžní atmosféru a rivalitu mezi recitátory.

Soutěž z pohledu našich účastníků:

Po týdnech trénování jsme ve čtvrtek 3.3. konečně vyrazili na recitační soutěž do Písku. Po našem příjezdu jsme se vydali do Domu dětí a mládeže, kde se soutěž konala. I přes nevlídné pohledy přísných porotců jsme zvládli odrecitovat naše pečlivě připravené básně. Následně jsme čekali na verdikt poroty, která si celou dobu zachovávala naprosto kamenný výraz. Když konečně přišla porota i s výsledky, v sále nastalo hrobové ticho, protože každý chtěl slyšet co nám sdělí. Bohužel jsme domů jeli bez výhry, ale i tak to byla zkušenost na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.

Na závěr chceme poděkovat paní učitelce Trnkové, že se nezalekla tohoto nelehkého úkolu a připravila nás na tuto soutěž.

Kateřina Škochová a Jan Hátle