Měsíční plán akcí: listopad 2022
Halloween 2022 - "Lets celebrate Halloween"
Naši furianti maturanti byli v Divadle Oskara Nedbala v Táboře
Primáti hráli pIšQworky v Českých Budějovicích
Vědecký čtyřboj
Bobřík informatiky již popatnácté
Bobřík informatiky: kat. SENIOR
Divadelní exkurze Praha
Den otevřených dveří 16. listopadu 2022 od 8 do 16 hodin
Třídní schůzky 24.11.2022
Omlouvání absence žáka
Druhé přípravné setkání Pražského studentského summitu
Adventní čas
Aktualizace školního webu v listopadu 2022
Testování ČŠI
Měsíční plán akci: prosinec 2022
Maturitní zpravodaj č. 61: Přihlašování k maturitě JARO 2023
Maraton psaní dopisů
Ekonomická olympiáda - aktuality

Úvod > O škole > Aktuality > Bobřík informatiky - kategorie SENIOR

Bobřík informatiky - kategorie SENIOR

12.11.2018

Letos probíhá již jedenáctý ročník soutěže Bobřík informatiky a naše škola patří mezi ty, které soutěží od samého začátku této největší informatické soutěže.

Tradičně začínáme v pondělí nejstarší kategorií SENIOR.

bobrik_cz.pngLetos se zájemci z maturitního a předmaturitního ročníku sešli v počítačové učebně v pondělí 12. listopadu 2018. V ostatních kategoriích soutěží u nás všichni žáci, neboť mají povinný předmět informatika.

Jsem velmi rád, že se přihlásil celkem 21 žák a že jen tři žáci soutěžili anonymně, tj. bez možnosti postupu a uvedení v celostátním pořadí. Relativně velká účast "lovců bobříků" mě potěšila, ještě víc pak skutečnost, že šest uchazečů bobříka opravdu "ulovilo", tj. dosáhlo nejméně 150 bodů z 240. Stali se úspěšnými řešiteli.

Nejlepší byla Kateřina z oktávy, která dosáhla 175 bodů. Výsledky nejsou ještě organizátorem soutěže potvrzeny a ani pořadí nebylo sestaveno. To bude k dispozici nejdříve v pátek 16. listopadu. Teprve tehdy budeme vědět, zda dosažený bodový výsledek bude Kateřině stačit v postupu do kola krajského, ve kterém se rovněž určuje i celostátní finální pořadí. Loni náš nejlepší Štěpán rovněž z oktávy dosáhl 166 bodů a stal se náhradníkem krajského kola, do kterého již pozván nebyl. Předloni by 166 bodů k postupu stačilo. Štěpán se úspěšným řešitelem stal i letos.

Všem úspěšným blahopřeji, soutěžícím děkuji za přístup k soutěži. Velice oceňuji pomoc dvou mých kolegů, kteří se ujali funkce dozoru při soutěžení. S výsledky po jejich vyhlášení vás samozřejmě seznámím.

Informatice zdar a bobru zvláště!

O soutěži jsme psali již v článku Soutěž bobřík informatiky již pojedenácté