Předávání vysvědčení

Český den proti rakovině

10.5.2017

Český den proti rakovině

LogoVe středu 10. května byli studenti 2.A a 4.S pověřeni důležitým úkolem. Zapojili se totiž do projektu „Český den proti rakovině“. Během dopoledne procházeli ulicemi Milevska, rozdávali letáčky o prevenci rakoviny a prodávali kvítky měsíčku lékařského za účelem vybrat co největší finanční částku na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Tento rok byla akce zaměřena na skupinu nádorů hlavy a krku.

Měsíček lékařskýPro letošní 21. ročník byla vybrána modrá barva stužek. Minimální cena kytičky byla 20 Kč.

Tato charitativní akce vychází z irského konceptu tzv. Daffodil Days (Narciskové dny), které jsou pořádány od roku 1988. Myšlenku této sbírky převzala v roce 1997 Liga proti rakovině Praha a založila v České republice tradici květnových sbírkových dnů.

Sbírka probíhala i na gymnáziu.Po městě se pohybovalo 8 skupin. V typických žlutých tričkách oslovovali kolemjdoucí. Drtivá většina lidí s úsměvem přispěla, někteří dokonce přicházeli sami a částku 20 Kč překračovali.

Naší škole se podařilo vybrat přes 26 000 Kč. Výtěžek se prostřednictvím České pošty odeslal na konto organizace. Nejúspěšnější skupiny vybraly více než 4 000 Kč. Studenti navštívili městské úřady, milevské firmy, supermarkety i školy.. Jednoduše vyhledávali místa s největší koncentrací lidí.

Příští rok žáci vyrazí opět do ulic a my doufáme, že se setkají se stejně milými lidmi jako my a vybraná částka bude ještě vyšší než letos.

Sbírka v 1.APřispívat na konto Ligy proti rakovině je možné po celý rok, více informací najdete na internetových stránkách www.denprotirakovine.cz

Český den proti rakovině je skvělá možnost, jak podpořit dobrou věc. Každá částka bude věnována těm, kteří to nejvíce potřebují.