Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22
Fotogalerie: Tak trochu jiná hodina tělesné výchovy
Závěrečný piknik 1.A
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Divadelní představení Peter Black

Divadelní představení Peter Black

17.5.2016

Z představení (1)V úterý sedmnáctého dubna navštíví všichni žáci a studenti divadelní představení v anglickém jazyce Peter Black Divadelního centra Zlín. Divadlo na svém webu uvádí:

Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Rozhodli jsme se rozehrát příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina.

Z představení (2)I naproti tomu, že příběh, kde se člověku změní život ze dne na den může působit absurdně, snažíme se dané téma rozehrát s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.

Mladý divák zažije používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou-povinného diváka.

Ukázka představení (video)

Naše škola:

Divadelní představení se konalo po 2. vyučovací hodině a trvalo 60 minut. Hry se zúčastnily všechny třídy od primy až po třetí ročník. Náročnost anglického jazyka byla postavena tak,aby ji zvládli i žáci nižších ročníků. Herci mluvili srozumitelným anglickým jazykem a vypravěč nás na začátku vtáhl do děje jazykem českým. Celou hru odehráli tři herci, kteří v průběhu celé hry vystřídali více postav. Pro studenty bylo anglické divadlo nevšedním zážitkem, který se všem líbil.