Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
Divadelní představení Přelet na kukaččím hnízdem
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Zapojili jsme se do mezinárodní olympiády v ruštině
Fotogalerie: GISDay 2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - KADET
pIšQworky v Písku pohledem organizátora
Fotogalerie: Oblastní kolo pIšQworek v Písku 15.11.2019
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Ekonomická olympiáda 2017/18

Ekonomická olympiáda 2017/18

6.2.2018

ekon_olymp.pngNaše škola zúčastnila Ekonomické olympiády již v loňském ročníku, který byl ročníkem spíše pilotním. Letos na doporučení organizátora vypracovali online test všichni žáci prvního, druhého a třetího ročníku, jakož i žáci volitelného občanského a společenskovědního základu ve 4. ročníku. Takže nejen ti, kteří již studují či studovali předmět ekonomika a finance, který je zařazen ve 2. a 3. ročníku, ale i prváci a terciáni, kteří se budou teprve ekonomice a financím učit. Celkově si myslím, že naše účast byla letos úspěšná.

Online test, který žáci psali počátkem prosince 2017, se nejvíce podařil Tomáši Mikotovi ze 2.A, které tak získal právo reprezentovat naši školu. Další účastníky krajského kola si pak vybíral organizátor na základě celkových výsledků i výsledků za jednotlivé ročníky. Z naší školy trochu překvapivě pozval čtyři žáky z prvního ročníku, kteří zřejmě dopadli v konkurenci svých vrstevníků z ostatních škol nejlépe. Byly to dvě dívky z 1.A: Kamila Petrová a Šárka Štvánová a dále Kristýna Kreuzerová a Filip Kortan z tercie.

jihocesky_kraj_18.jpgKrajské kolo se konalo v úterý 6. února 2018 v jednacím sále zastupitelstva Jihočeského kraje na Krajském úřadu v Českých Budějovicích. Z naši školy na něj odcestovala pětice uvedených žáků v mém doprovodu. Žáci zde vypracovali papírový test prezenční metodou, který měl tématicky podobné otázky jako základní test, byl však náročnější a obsahoval i otevřené otázky, zatímco školní test jen otázky uzavřené.

Tomáš Mikota (2.A) byl celkové šestý až osmý a třetí nejlepší za 2. ročník. Filip Kortan  (tercie) se se svým vrstevníkem z českobudějovického gymnázia dělil o první místo mezi žáky 1. ročníku. Celkově byl na děleném 11. až 13. místě. Výsledky našich dalších účastníků najdete v přiložené tabulce v druhé polovině výsledkové listiny.

Finále Ekonomické olympiády se koná 21. 6. 2018 v České národní bance v Praze. Z našeho kraje do něj postoupili pouze nejlepší dva a to Vít Neužil z prachatického gymnázia (2. ročník) a budoucí třeboňský rybář Zdeněk Rus (4. ročník).

Děkuji našim studentům za reprezentaci školy a věřím, že získané vědomosti, dovednosti a zkušenosti uplatní nejen při studiu ekonomiky na naší škole, ale i při dalším studiu i ve svém budoucím praktickém životě.

Naši ekipu můžete vidět na společném snímku na chodníku před budovou Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U Zimního stadionu.

ekon_olymp_kraj_18.jpg