XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek
Výsledky EXCELENCE ZŠ 2017
Romance pro křídlovku
Internetová matematická olympiáda
Best In English
Přihlašování k maturitě JARO 2018
Měsíční plán akcí: prosinec 2017
Ekonomická olympiáda
Vánoční koncert
Složení školské rady
Florbalový turnaj pro střední školy
Pozvánka na maturitní ples 4.A
Maturitní noviny třídy 4.A
Ohlédnutí za maturitním plesem 4.A
Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018
Mléko do škol: aktuality a dodávky v lednu
PF 2018 od firmy Antee

Úvod > O škole > Aktuality > Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiáda

4.12.2017

Ekonomická olympiádaEkonomická olympiáda (EO) je celorepubliková soutěž ve znalostech z ekonomie a z financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Cílem Ekonomické olympiády je vyhledávat mezi českými středoškoláky nejnadějnější budoucí ekonomy a ty v jejich rozvoji dále podporovat, rozvíjet a vytvořit jim dobrý odrazový můstek pro další studium, praxi a kariéru. Celonárodní ekonomická soutěž je propojí s ekonomy a experty, kteří je mohou na jejich studijní a kariérní cestě dále inspirovat a podporovat. Studenti mohou také vyhrát stáže a hodnotné ceny, které Ekonomické olympiádě poskytují partneři projektu.

Ekonomická olympiáda je jednotná pro celé území České republiky a je organizovaná v soutěžních kolech. Termíny konání jednotlivých kol jsou zaznamenány v harmonogramu EO a jsou závazné.

Jedná se o soutěž postupovou, soutěžící tedy začíná ve školním kole, pokud je úspěšný, postupuje do krajského kola a případně do finále (tento postup je závazný a nelze ho obejít ani zkrátit). V jednotlivých kolech soutěže jsou soutěžícím předkládány k řešení soutěžní úlohy.

(zdroj pořadatel soutěže)

V naší škole soutěž proběhne podruhé, loňského ročníku se zúčastnili studenti 3.A a předmětu Občanský a společenskovědní základ volitelný ve 4.A. Vítězkou na škole se stala Hana Váchová (tehdy 3.A).

Letos do soutěžení zapojím studenty 1., 2. a 3. ročníku včetně odpovídajících tříd šestiletého studia a opět studenty předmětu OZV. V základním online kole studenti vyplní test na 40 minut s 20 uzavřenými otázkami.