Měsíční plán akcí: květen 2023
Ministerstvo stanovilo časový rozvrh didaktických testů společné části maturitní zkoušky
Informace k přijímacímu řízení
NOVÝ MATURITNÍ ZPRAVODAJ - NEJDŮLEŽITĚJŠÍ INFORMACE K MATURITĚ JARO 2023
Maturita JARO 2023 - přihlášení k předmětům
Vyhlášení výsledků 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024
Maturity - 2. část (2. - 10.5.2023)
Michal uspěl ve finále Ekonomické olympiády ZŠ
Smokemanova edukativní show
Zahájení maturitních zkoušek JARO 2023 ve třídách 2023
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (1. den) - 16. května 2023
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (2. den) - 17. května 2023
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (3. den) - 18. května 2023
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (4. den) - 19. května 2023
Kdy maturant přestává být nezaopatřeným dítěm?
Testování ČŠI v sekundě
Testování ČŠI v sekundě
GLOBAL FAN TOUR
Fotogalerie: Předávání maturitních vysvědčení 2023 ve třídě 4.A
Fotogalerie: Předávání maturitních vysvědčení 2023 ve třídě sexta
Měsíční plán akcí: červen 2023
Minisimulace jednání OSN
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení
Minisimulace jednání OSN

Úvod > O škole > Aktuality > Výsledky Ekonomické olympiády

Výsledky Ekonomické olympiády

12.12.2020

Ekonomická olympiádaAčkoli v článku z 4. 12. 2020 jsem avizoval, že 12. prosince 2020 zveřejním výsledky školního kola Ekonomické olympiády, činím tak až prakticky měsíc po tomto datu. Důvodem je, že jeho podrobné výsledky sdělil pořadatel soutěže až nyní. V prosinci jsem znal pouze dvě jména postupujících do krajského kola.

Soutěžení v Ekonomické olympiádě jsem tentokrát nezařadil do výuky předmětu ekonomika a finance, nýbrž jen oslovil všechny žáky od 2. ročníku vyššího stupně gymnázia k účasti v soutěži. Test vyplnilo celkem 11 žáků ze čtyř tříd (nejvíce je bylo z kvinty - osm, z 2.A, 4.A a sexty se zapojili žáci vždy po jednom).

Pořadatel určuje postupující žáky podle výsledků školního online kola, z jedné školy jich může postoupit až pět, přičemž z každé zapojené školy je pozván alespoň jeden žák, pokud ovšem dosáhne víc než 50 % správných odpovědí.

Vítězem v naší škole se stal Michal Řezáč ze 4.A, který dosáhl 80% úspěšnosti. Na druhém místě se umístila Lenka Šiknerová z kvinty s úspěšností 72 %. Oba dva postupují do krajského kola.

Na třetím až šestém místě - bohužel však již bez postupu - skončili shodně hned čtyři soutěžící. Všichni správně zodpověděli 15 otázek z 25, dosáhli tedy 60% úspěšnosti.

Vedle Karla Bartůňka (kvinta), který nás již v kraji v EO reprezentoval v minulosti, to byly ještě Žaneta Koudelková (sexta), Tereza Čandová (2.A) a Karlův spolužák a také jeho parťák z týmu ekonomické soutěže Nejlepší JA Titan tým, se kterým se již spolu dvakrát probojovali do celostátního kola, Marek Pokorný.

Všem jmenovaným, jakož i dalším zúčastněným - vesměs z kvinty, blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy. Michalu a Lence přeji hodně úspěchů v krajském kole.

Ekonomická olympiáda KK v ČB 2020

Aktualita pořadatele ze stránky soutěže

Již pátý ročník Ekonomické olympiády se i letos těší velké oblibě ze strany učitelů a středoškoláků. Do školních kol se zapojilo celkem 339 škol z celé České republiky, své znalosti z ekonomie a financí prověřilo 15 552 studentů. Průměrná úspěšnost v testu byla 49 %, což je nárůst o sedm procentních bodů oproti minulému ročníku. Nejlepšího výsledku dosáhli dva studenti, kterým se podařilo získat maximální počet bodů.

Školní kola Ekonomické olympiády, jejímž organizátorem je Institut ekonomického vzdělávání (INEV), se konala online formou od 23. 11. do 4. 12. 2020. Studenti měli možnost zjistit, jak se orientují v oblastech týkajících se mikroekonomie, makroekonomie, finanční gramotnosti, dějin ekonomického myšlení, mezinárodní ekonomie i aktuálního dění a hospodářské politiky. „Používaný systém testování umožňuje podrobně analyzovat získané výsledky. Díky tomu jsme schopni identifikovat oblasti, které jdou studentům nejvíce a které naopak nejméně. Následně můžeme vytvářet pro pedagogy doporučení ohledně témat, která je potřeba ve výuce rozvíjet. Získané poznatky využíváme i v rámci INEV akademie při organizaci kurzů pro učitele,“ řekla Martina Bacíková, ředitelka a zakladatelka INEV.

Do krajských kol postoupilo 1 195 studentů, nejvíce z Jihomoravského kraje, Hlavního města Prahy a kraje Moravskoslezského. „Vzhledem k současné situaci spojené s pandemií covid-19 se krajská kola budou konat opět online, testování proběhne 16. března a na 18. března je naplánovaná online konference, která se zaměří na aktuální témata,“ doplnila Bacíková. Z krajských kol postoupí nejlepších 50 studentů do červnového celonárodního finále, které by se mělo uskutečnit již fyzicky v České národní bance. Ekonomickou olympiádu se v posledních letech po vzoru České republiky podařilo rozšířit do dalších zemí, konkrétně na Slovensko, do Maďarska, Polska a nově také do Řecka a Číny. Nejlepší soutěžící pak mají jedinečnou příležitost zúčastnit se slavnostního mezinárodního finále. „Jedná se o skvělou možnost, jak sdílet zkušenosti z oblasti ekonomického vzdělávání se zahraničními partnery,“ sdělila Bacíková.

(zdroj včetně obrázku - web ekonomickaolympiada.cz, obrázek je z krajského kola EO v Českých Budějovicích v roce 2020, jsou na něm vidět tři z našich loňských účastníků KK)