fulltextové vyhledávání

Měsíční plán akcí: duben 2024
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
The Way We Were

Úvod > O škole > Aktuality > Michal uspěl ve finále Ekonomické olympiády ZŠ

Michal uspěl ve finále Ekonomické olympiády ZŠ

15.5.2023

Ekonomická olympiáda pro základní školy (EO pro ZŠ) je soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a žákům nižších stupňů víceletých gymnázií. Olympiáda vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v České republice.

EO pro ZŠ poprvé proběhla ve školním roce 2021/22 a navázala na EO pro SŠ, která ve školním roce se koná již posedmé. Naše škola se zapojila do všech ročníků obou soutěží.

Dne 16.2. 2023 jsme vás informovali o výsledcích školního kola II. ročníku Ekonomické olympiády ZŠ.

Michal BejšákNa základě výsledků školních kol postoupilo do finále 113 nejlepších žáků a žákyň z celé České republiky. Z našeho Jihočeského kraje postoupilo celkem devět soutěžích, z nichž tři měli nejvyšší počet bodů v kraji a to 21. Mezi těmito třemi byl i Michal Bejšák ze sekundy.

Slavnostní finále se uskutečnilo jako celodenní akce v pondělí 15. května 2023 v Brně na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Kromě testování byl pro žáky a jejich koordinátory připraven bohatý program přednášek a networkingových aktivit.

Testování ve finálovém kole je rozděleno na dvě části – písemnou a ústní. Na zpracování písemného testu mají žáci 45 minut. Při testu mohou použít kalkulačku a psací potřeby. Jiné pomůcky nejsou povoleny. Po vyhodnocení písemné části postupuje 10 žáků s nejvyšším počtem bodů k ústní zkoušce, kde finalisty hodnotí nezávislí porotci. V písemné i ústní části je kladen důraz na schopnost žáků samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě znalosti ekonomických pojmů a principů.

Organizátor na svém webu uvádí anonymní pořadí celkem 74 soutěžících. Michal dle této výsledkové listiny obsadil 25. až 28. místo. Jeho výsledek je jistě velkým úspěchem.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Další podrobnosti přineseme.

(zdroj textu, obrázků a videa je web organizátora soutěže ekonomickaolympiada.cz