Měsíční plán akcí: leden 2023
Přijímací zkoušky nanečisto
OK Dějepisné olympiády bylo pro naše žáky úspěšné (doplněno)
Lyžařský kurz z pohledu Kateřiny Kdolské ze 3.A (1)
Lyžařský kurz z pohledu Kateřiny Kdolské ze 3.A (1)
Krajské kolo Ekonomické olympiády
Vyhlášení kritérií přijímacího řízení
Měsíční plán akcí: únor 2023
Badatelem v Orientu

Úvod > O škole > Aktuality > Našim futsalistům se letos daři

Našim futsalistům se letos daři

7.12.2021

Futsal - logoChlapci z naší školy se zapojili do letošního již 20. ročníku Středoškolské futsalové ligy. Pořadateli této soutěže jsou: Fotbalová asociace ČR, Svaz futsalu ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Asociace školních a sportovních klubů.

Soutěž je organizována pro chlapce i dívky.

Česká republika je rozdělena na dvě konference - západní a východní, každá konference má čtyři divize:
Západní - Praha, Střední Čechy, Západní Čechy, Severní Čechy
Východní - Východní Čechy, Jižní Čechy, Severní Morava, Jižní Morava
Každá divize obsahuje další regiony (okresy), ve kterých nebude počet škol shora omezen.

Divize

Střední Čechy

Východní Čechy

Severní Morava

Praha 1 - 10

Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, M.Boleslav, Nymburk, Praha V, Praha Z, Příbram, Rakovník

Havl.Brod, Jičín, Hradec Kr., Chrudim, Náchod, Pardubice, Rychnov n/K, Semily, Svitavy, Trutnov, Ústí n/O

Bruntál, F.Místek, Karviná, N.Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Šumperk, Vsetín

Západní Čechy
Divize

Severní Čechy

Jižní Čechy
G

Jižní Morava

Domažlice, Cheb, K.Vary, Klatovy, Plzeň, Rokycany, Sokolov, Tachov

Č.Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústi n.L.

Č.Budějovice, Č.Krumluv, J.Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor

Blansko, Brno, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Kroměříž, Třebíč, Uh.Hradiště, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár n.S.

Z tabulky je zřejmé. že naše škola patří do východní konference a divize G: Jižní Čechy. Uspořádání divizí odpovídá přibližně tzv. velkým  krajům  (1960 - 2020) České republiky.

V naší divizi začala soutěž 1. kolem, v němž přihlášené školní týmy byly rozděleny do šesti skupin.

V naší 2. skupině se v Písku utkala mužstva Gymnázia Milevsko, SOŠ a SOU Písek, SZeŠ Písek.

Turnaj proběhl s těmito výsledky:
SOŠ a SOU Písek - SZeŠ Písek 15:2 (5:1), SZeŠ Písek - Gymnázium Milevsko 0:13 (0:6), Gymnázium Milevsko - SOŠ a SOU Písek 2:2 (1:1).

Dále postoupily dva týmy: SOŠ a SOU Písek  a naše škola.

Pro 2. kolo byly utvořeny tři skupiny A, B a C. V naší skupině A se spolu utkala mužstva: Euroškola Strakonice, SRŠ a VOŠ VHE Vodňany, SOŠ a SOU Písek, Gymnázium Milevsko.

Turnaj ve Strakonicích 8. prosince 2021 přinesl tyto výsledky:

Euroškola Strakonice - SOŠ a SOU Písek 1:4 (0:1), Gymnázium Milevsko - SRŠ a VOŠ VHE Vodňany 2:2 (1:2),  SRŠ a VOŠ VHE Vodňany - Euroškola Strakonice 1:2 (0:0), SOŠ a SOU Písek - Gymnázium Milevsko 1:2 (1:1), SRŠ a VOŠ VHE Vodňany - SOŠ a SOU Písek 1:5 (1:1), Euroškola Strakonice - Gymnázium Milevsko 1:4 (1:3).

Tento turnaj byl pro nás velmi úspěšný, protože jsme jej vyhráli a postoupili společně s píseckým učilištěm, naším soupeřem už z 1. kola.

V kole třetím již našeho píseckého konkurenta nepotkáme, protože on bude v I. skupině a my ve II. společně se SZŠ a VOŠz Č. Budějovice, a SPŠSE Dukelská Č. Budějovice.

První a druzí z obou skupin se pak utkají v divizním finále. Věřme, že se probojujeme až tam.

Blahopřejeme našim hochům a přejeme jim hodně úspěchů v další fázi soutěže.

Bude následovat článek, který o turnaji již napsali aktéři sami.