Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Pražský studentský summit
Ředitelské volno 25.9.2020
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > Středoškolská futsalová liga

Středoškolská futsalová liga

4.11.2019

Co je futsal?

Futsal (zdroj Wikimedia Commons)Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. V češtině se tato hra často nesprávně nazývá sálová kopaná nebo halový fotbal, což jsou však jiné sporty.

Hrací plocha je obdélníkového tvaru, kde délka musí být větší než šířka. Hraje se s míčem velikosti číslo 4 a s tlumeným odskokem. Hry se zúčastňují dvě družstva. Hraje se 4+1 (4 hráči v poli + 1 brankář) a počet střídaní není omezen podobně jako v ledním hokeji. Doba trvání jednoho zápasu je 2×20 min s tím, že pokud je míč mimo hru, časomíra se pozastavuje. Nesmí se hrát rukama.

(zdroj: wikipedie)

19. ročník Středoškolské futsalové ligy

facr-logo.pngFotbalová asociace ČR, Svaz futsalu ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Asociace školních a sportovních klubů přichází s již 19. ročníkem fotbalové/futsalové soutěže pro všechny střední školy v České republice - "Středoškolskou futsalovou ligou". Pod hlavičkou "Fotbal ano - drogy ne!" nabídne SFL šanci desetitisícům chlapců a děvčat, registrovaných i neregistrovaných ve fotbalovém svazu!

Futsal piktogramPřihlášená mužstva jsou nalosována do soutěžního pavouka s maximální snahou o zohlednění regionálního principu. V úvodních kolech se uskuteční tří nebo čtyřčlenné turnaje (v závislosti na přihlášených mužstvech a to ve dvou nebo třech kolech, celostátní část pavouku SFL začíná od finále jednotlivých divizí.

HERNÍ SYSTÉM
Česká republika bude rozdělena na dvě konference - západní a východní každá konference bude mít čtyři divize
Západní - Praha, Střední Čechy,Západní Čechy, Severní Čechy
Východní - Východní Čechy, Jižní Čechy, Severní Morava, Jižní Morava
Každá divize obsahuje další regiony (okresy), ve kterých nebude počet škol shora omezen

Divize A
Střední Čechy
Divize B
Východní Čechy
Divize E
Severní Morava
Divize F
Praha 1 - 10 Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, M.Boleslav, Nymburk, Praha V, Praha Z, Příbram, Rakovník Havl.Brod, Jičín, Hradec Kr., Chrudim, Náchod, Pardubice, Rychnov n/K, Semily, Svitavy, Trutnov, Ústí n/O Bruntál, F.Místek, Karviná, N.Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Šumperk, Vsetín
Západní Čechy
Divize C
Severní Čechy
Divize D
Jižní Čechy
Divize G
Jižní Morava
Divize H
Domažlice, Cheb, K.Vary, Klatovy, Plzeň, Rokycany, Sokolov, Tachov Č.Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústi n.L. Č.Budějovice, Č.Krumlov, J.Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor Blansko, Brno, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Kroměříž, Třebíč, Uh.Hradiště, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár n.S.

(zdroj: futsal.fotbal.cz)

Výsledky jižní Čechy - Divize G

1.kolo: Výsledky z turnajů 1.kola musí být zaslány emailem na ředitelství SFL nejpozději do 30.11.2019

1/ VOŠ, SPŠ a SOŠŘaS Strakonice, SRŠ Vodňany, Střední zemědělská škola v Písku

2/ G17 -  Gymnázium Písek, G1- SOŠ a SOU Písek, G13 - Gymnázium Milevsko

Výsledky:

Gymnázium Písek - SOŠ a SOU Písek 2:3 (1:1)

SOŠ a SOU Písek - Gymnázium Milevsko 3:7 (1:3)

Gymnázium Milevsko - Gymnázium Písek 3:5 (3:1)

O výsledku rozhodlo lepší skóre.

Postupují:

Gymnázium Milevsko a Gymnázium Písek

3/ SŠO Husova Č. Budějovice, SPŠSE Č. Budějovice, SOŠ strojní a elektrotechnická Velešín, SOŠE, COP Hluboká nad Vltavou

4/ SŠIPS Č. Budějovice, Husova Č. Budějovice, VOŠ, SPŠ automobilní a technická Č. Budějovice, Gymnázium J.V.Jirsíka Č. Budějovice

5/ SZŠ a VOŠZ Č. Budějovice, SPŠ stavební Č. Budějovice, SOŠ VMZ a JZ Č. Budějovice

6/ Gymnázium Třeboň, SŠRV Jakuba Krčína Třeboň, SŠ České Velenice

7/ TGM J. Hradec, SPŠSOU Pelhřimov, SČMSD Humpolec

2.kolo: Výsledky z turnajů 2.kola musí být zaslány emailem na ředitelství SFL nejpozději do 15.1.2020

A/ Vítěz 1, Druhý 1, Gymnázium Milevsko, Gymnázium Písek
B/ Vítěz 3, Druhý 4, Vítěz 5, Třetí 3
C/ Třetí 4, Druhý 3, Vítěz 4, Druhý 5
D/ Vítěz 6, Druhý 6, Vítěz 7, Druhý 7

Finále divize:
Vítěz A, Vítěz B, Vítěz C, Vítěz D

(zdroj: futsal.fotbal.cz)

Našich chlapcům děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme jim k postupu do 2. kola soutěže.