XaXaXaXa potřetí v krajském kole pIšQworek
Výsledky EXCELENCE ZŠ 2017
Romance pro křídlovku
Internetová matematická olympiáda
Best In English
Přihlašování k maturitě JARO 2018
Měsíční plán akcí: prosinec 2017
Ekonomická olympiáda
Vánoční koncert
Složení školské rady
Florbalový turnaj pro střední školy
Pozvánka na maturitní ples 4.A
Maturitní noviny třídy 4.A
Ohlédnutí za maturitním plesem 4.A
Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018
Mléko do škol: aktuality a dodávky v lednu
PF 2018 od firmy Antee

Úvod > O škole > Aktuality > Gazdina roba

Gazdina roba

24.10.2017

V úterý 24. 10 2017 studenti  tercie, kvarty a 2. A  v doprovodu učitelek Mgr. Jitky Kafkové a Mgr. Svatavy Pokorné navštívili divadelní představení Gazdina roba, které se konalo v Divadle Oskara Nedbala v Táboře. Představení sehráli herci z plzeňského Divadla Alfa.

Všichni z nás čekali klasickou hru a mnozí ze studentů  se báli, že se v průběhu představení budou  nudit. Hned úvodní scéna nás však vyvedla z omylu. Jednalo se o moderní představení, které se snažilo přiblížit dnešní době a to i oblečením. Díky tomu jsme si připadali, že do divadla v našich šatech a košilích nezapadáme.

Scény  byly vtipné, avšak šly na úkor zápletky původního tragického příběhu, což je velká škoda. Přesto se představení řadě studentů líbilo (některým až moc),  protože neznali původní klasickou verzi. To samé nelze tvrdit o učitelkách, které původní podobu hry znají, takže byly představením zklamány.

Adéla Polánková a Aneta Křížová (obě 2.A)

Gabriela Preissová, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček

GAZDINA ROBA

„Já vidím ráj!“

Režie: Jakub Vašíček j.h
Výprava: Tereza Venclová j.h.
Dramaturgie: Petra Kosová
Hrají: Andrea Ballayová, Martina Hartmannová, Marie Mrázková, Blanka Luňáková, Lenka Válková Lupínková, Martin Bartůšek, Petr Borovský, Bob Holý, Josef Jelínek, Robert Kroupar, Matěj Siegl, Petr Vydarený, Daniel Čámský, Tomáš Jereš

Velká díla domácího a světového dramatu a literatury nestárnou. Ani jejich hrdinové. Divadlo Alfa to chce dokázat nasazením titulu královny českého realismu Gabriely Preissové: novou dramatizací a úpravou krátké novely „Gazdina roba“ (pozn. JŠ: z roku 1889). A to v nastudování tvůrčího týmu, který už dospívající diváky dokázal oslovit svými osobitými interpretacemi klasických děl jako je Shakespearův „Hamlet“ a Hrabalovy „Ostře sledované vlaky“.

Převzato z webu Divadla Alfa

Zdroj: youtube.com