Závěrečný piknik 1.A
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Gymnazisté cestovali do centra Evropské unie

Gymnazisté cestovali do centra Evropské unie

14.10.2018
Datum ukončení:
17.10.2018

Z iniciativy poslance Evropského parlamentu Petra Ježka a odborů školství Jihočeského a Zlínského kraje se 14. - 17. října uskutečnila exkurze studentů Jihočeského a Zlínského kraje do institucí Evropského parlamentu v Bruselu a Frankfurtu nad Mohanem. Možnost účastnit se se jsem dostala i já spolu se třemi spolužáky a naším učitelem Jiřím Školníkem. Hlavním cílem akce byla návštěva Evropského parlamentu, ale itinerář exkurze pamatoval i na poznávání historických památek hned několika evropských měst.

eu_0.jpgProgram rozvržený do čtyř dnů byl opravdu pestrý. Cestou do Belgie stihla naše skupina během nedělního dopoledne projít centrum německého Frankfurtu na Mohanem a dozvědět se základní informace o Evropské centrální bance. Ve večerních hodinách jsem byli ubytováni v krásné Lovani, univerzitním městě nedaleko Bruselu. Následující den nás čekal okruh po turisticky oblíbených belgických městech, která navštěvují davy lidí. Antverpy, Bruggy a Gent většinu z nás okouzlily svou atmosférou a architekturou. Další dva dny jsme strávili v hlavním městě Bruselu. Brusel je živý a rozmanitý. Na jedné straně je k vidění mnoho historických budov, na straně druhé stojí moderní novostavby. Hlavním bodem programu se pak jednoznačně stala návštěva parlamentu. Seznámili jsme se s jeho chodem, rolí v Unii a s prací europoslanců. Nahlédli jsme také do známého jednacího sálu.

Jsem vděčná za příležitost se této exkurze zúčastnit. Program se mi velmi líbil. Se spolužáky jsem se shodla na tom, že se do Belgie brzy rádi vrátíme.

Článek byl otištěn v Milevských novinách č. 44/2018 na str 23 s obrázkem (u vlajek) s textem: Milevská návštěva v Evropským parlamentu. Druhý obrázek byl pořízen automatem jakožto "selfie", který je umístěn v předsálí Evropského parlamentu a umožňuje pořizovat obdobná fota a ihned je sdílet pomocí internetu (pozn. JŠ).