INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Hektické přípravy na maturitní ples

Hektické přípravy na maturitní ples

24.1.2020

ON - Plakát - online ready-page-001[1].jpgPles jsme začali řešit už minulý rok, kdy jsme si objednali skvělou táborskou kapelu Melodikum, moderátora z rádia Evropa 2, nebo kdy jsme si zamluvili sál. V té době to vše šlapalo jak hodinky. Pak ale přišel maturitní ročník a ples se najednou zdál nějak moc blízko. Najednou jsme už měli pouze nejhlavnější položky zařízené, ale všechno ostatní chybělo. Naštěstí jsme se do toho pustili a obepsali jsme pár lidí, kteří nám pomohli s detaily. Grafik, koordinátor, kameraman. Jako první jsme se pustili do maturitního videa, které jsme začali točit už v listopadu, ale dotočili jsme ho až začátkem ledna.

Od grafika jsme dostali skvělé plakáty, které jsme ale chtěli vylepit co nejdříve, a tak jsme museli sehnat tiskárnu, která je ochotná za rozumné peníze přivézt plakáty na svět v co nejkratší čas. Kupodivu nejlepší variantou se stala tiskárna v Británii, které trvalo pouhé dva dny vytisknout a poslat hotovou zakázku do České republiky. Plakáty jsme tedy mohli vylepit již o vánočních prázdninách. Pak přišli na řadu pozvánky, číslování stolů, programy, tombola. Bohužel bylo vše na sebe tak provázané, že abychom  mohli udělat programy, museli jsme vědět, za kolik prodáme lístky do tomboly. Abychom věděli, za kolik budeme prodávat lístky, museli bychom vědět, kolik se prodalo vstupenek. Vše se vším tak souviselo, že jsme se k tisku pozvánek, programů, nebo číslování stolů dostali až v posledních deseti dnech před plesem. 14 dní před plesem konečně přišlo hotové maturitní video, ze kterého jsme měli velikou radost.

Nastal den "D" a bylo práce jako na kostele. Vyzdobit sál s jeho okolím, převézt tombolu ze školy, očíslovat ji, prostřít stoly,… Na poslední chvíli, asi 5 hodin před zahájením plesu nám přišly i sošky Oscarů, ze kterých jsme měli asi největší radost. Nyní je půl sedmé, zbývá půl hodiny do otevření sálu a my stále nacvičujeme nástup a šerpování. Nestíháme. Sedm hodin, lidé se tlačí do sálu, ale my stále potřebujeme dotrénovat naše vystoupení… Třičtvrtě na osm, sál plný, všichni maturanti rozprchlí po kulturním domě, nevíme, kam dřív skočit. Konečně čtvrt na devět a začínáme. Je to pecka...