Informace k provozu školy od 1. záři 2021 a k testování žáků Covid
Měsíční plán akcí: září 2021
První zasedání školské rady v nově zvoleném složení
(Po)maturitní ples 4.A (2017-2021)

Úvod > O škole > Aktuality > Koronavirové hrátky s letošními maturanty

Koronavirové hrátky s letošními maturanty

17.3.2021

Pro nás, letošní maturanty, není jednoduché se orientovat v chaosu, který vznikl ohledně maturitních zkoušek. Změna střídá změnu. Co člověk, to názor. Je současný kompromis názorů už konečná varianta?

Maturita GM 2020 - ilustraceUž rok drtí koronavirus celý svět a naši zemi v poslední době zvlášť trápí. Snad každého občana nějakým způsobem toto onemocnění zasáhlo. Nejčastěji zmiňovaní jsou zdravotníci, senioři a pečovatelé, ale co my, maturanti? Kromě toho, že poslední ročník středoškolského studia trávíme převážně doma na distanční výuce, přišli jsme o všechny akce s tímto ročníkem spojené a hlavně žijeme v permanentním stresu z nejisté budoucnosti.

Neustálé změny nás dostávají do začarovaného kruhu. Jsme rukojmí vládních představitelů, školských asociací a dalších zájmových skupin. Už ani nedokáži vyjmenovat všechny změny pro letošní maturity. Začalo to zrušením povinné maturity z matematiky, poté zrušením slohových prací a neklasifikováním didaktických testů. Naposledy přišel návrh premiéra Babiše na zrušení školní maturity a zavedení tzv. úřední maturity. Tento návrh přinesl spoustu názorů a emocí. Nakonec byl schválen jakýsi kompromis v podobě školní maturity s různými úpravami podle typu střední školy. Je to ale už konečná podoba? Původně bychom maturovali za dva měsíce, podle současného verdiktu mohou ústní zkoušky probíhat až do 23. července. Snad. Možná. Pravděpodobně.

Přeji nám všem především pevné zdraví, abychom se vůbec mohli zúčastnit didaktických testů a ústních zkoušek, hodně štěstí, abychom vše úspěšně zvládli a také nadhled, toleranci a empatii těch, kteří o nás na poslední chvíli rozhodují.

(obr. je z archívu naší školy a je z maturity z výtvarné výchovy v roce 2020)