Vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení do 4G a 6G
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení třídě 4.A (2015 - 2019)
Výsledky 2. kola přijímacího řízení do 4G a 6G
Měsíční plán akcí: červen
Jihočeská robotika 2. ročník
Napsali (i) o nás: StreTech 2019
StreTech 2019
Závěrečná exkurze třídy sekunda
Závěrečná exkurze třídy sekunda
Fotogalerie: Nejlepší JA Titan tým 2019
Napsali (nejen) o nás: Soutěž Nejlepší JA Titan tým zná svého vítěze
Připravujeme: Exkurze třídy prima
Olympijský běh na školách
Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení do 6G
VÍDEŇSKÝ MORD ANEB NAŠE ŠKOLNÍ DIVADLO
Vrátili se do (i naší) historie ...
OPEN AIR MUSICFEST PŘEŠTĚNICE

Úvod > O škole > Aktuality > Informace aplikaci k tzv. "pamlskové vyhlášky" na naší škole

Informace aplikaci k tzv. "pamlskové vyhlášky" na naší škole

21.12.2016

Dnem 20.9.2016 vstoupila v platnost  tzv. „pamlsková vyhláška" -  Vyhláška MŠMT č. 282/2016 Sb.,  o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních. Vyhláška zakazuje reklamu a prodej nezdravých potravin a nápojů obsahujících sladidla, kofein a transmastné kyseliny, doslazovaných nápojů i energetických a povzbuzujících nápojů.

Vyhláška zakazuje nabízení k prodeji, prodej a umístění reklamy na tyto potraviny v prostorách školy, kam mají přístup žáci plnící povinnou školní docházku. Protože v naší škole jsou i žáci primy a sekundy, kteří u nás plní povinnou školní docházku, jsme nuceni respektovat vyhlášku v plném rozsahu. V naší školní prodejně tudíž budeme nabízet pouze zboží, které není v rozporu s výše uvedenou vyhláškou.

Vyhláška umožňuje doprodat zásoby a objednané zboží do 3 měsíců, tedy do 20.12.2016. V rámci doprodávání zboží pořízeného před platností vyhlášky, bude docházet k postupnému omezení nabídky ve školním bufetu. Průběžně budeme s dodavateli hledat zboží a výrobky, které budou vyhovovat zpřísněné normě uvedené ve vyhlášce. Sortiment nabízeného zboží ve školním bufetu přizpůsobíme novým požadavkům vyhlášky a nabídneme přijatelnou alternativu.

Vaše případné dotazy zodpoví vedoucí školní prodejny pí Ludmila Bardová a ekonom ing. Jiří Školník. Oba společně s vedením školy rádi uvítají vaše návrhy a podněty.

Děkuji za pochopení

Text tzv. "pamlskové vyhlášky" v částce 109 Sbírky zákonů České republiky, ročník 2016