INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Uzavření přihlášek k přípravným kurzům k přijímacím zkouškám - instrukce pro přihlášené
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Hlavní strana > Aktuality > Přihlášky k maturitě JARO 2020 ve třídě 4.A

Přihlášky k maturitě JARO 2020 ve třídě 4.A

2.12.2019

Ve třídě 4.A (2016-2020) podalo přihlášku k maturitě JARO 2020 celkem dvacet čtyři žáků.

ChartGo (2).pngVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Čtyři studenti se rozhodli pro matematiku a dvacet studentů pro anglický jazyk. - Viz graf č. 1: Státní část maturity 4.A.

V profilové části si každý student volí právě dva předměty.

Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student.

ChartGo (4).pngGraf č. 2: Profilová část maturity 4.A ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem  především o biologii, chemii, občanský a společenskovědní základ a dějepis.

ChartGo (13).pngKombinace volitelných předmětů jsou různé, stejnou dvojici předmětů si zvolilo maximálně sedm žáků a to z biologie a chemie. Ostatní dvojice předmětů se objevují maximálně třikrát: viz graf č. 3: Nejčastější kombinace předmětů 4.A

ChartGo (14).pngGraf č. 4: Kombinace jazyků 4.A ukazuje, že téměř čtvrtiny žáků maturují jen z jednoho cizího jazyka.

Dvacet žáků maturuje z jazyka jen ve společné části. Tři "matematici" ze společné části maturují jen z jednoho (pro ně povinného) jazyka v profilové části a jeden maturant z matematiky si v profilové části zvolil dva jazyky-angličtinu a němčinu.

ChartGo (10).pngGraf č. 5: Výběr cizích jazyků 4.A ukazuje, že jazykových zkoušek je celkem dvacet osm. V tom je dvacet čtyři zkoušek z angličtiny, tři z němčiny a jedna z ruštiny.

Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si vybírají v profilové části (vedle zmíněného povinného jazyka) již jen jeden volitelný předmět, jeden maturant přibral informatiku, jeden maturant chemii, jeden maturant zvolil dějepis a poslední maturant se rozhodl pro němčinu. (viz graf č. 6: Maturanti z matematiky a jejich profilové předměty).

ChartGo (6).png