Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22
Fotogalerie: Tak trochu jiná hodina tělesné výchovy
Závěrečný piknik 1.A
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Přihlášky k maturitě JARO 2020 ve třídě 4.A

Přihlášky k maturitě JARO 2020 ve třídě 4.A

2.12.2019

Ve třídě 4.A (2016-2020) podalo přihlášku k maturitě JARO 2020 celkem dvacet čtyři žáků.

ChartGo (2).pngVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Čtyři studenti se rozhodli pro matematiku a dvacet studentů pro anglický jazyk. - Viz graf č. 1: Státní část maturity 4.A.

V profilové části si každý student volí právě dva předměty.

Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student.

ChartGo (4).pngGraf č. 2: Profilová část maturity 4.A ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem  především o biologii, chemii, občanský a společenskovědní základ a dějepis.

ChartGo (13).pngKombinace volitelných předmětů jsou různé, stejnou dvojici předmětů si zvolilo maximálně sedm žáků a to z biologie a chemie. Ostatní dvojice předmětů se objevují maximálně třikrát: viz graf č. 3: Nejčastější kombinace předmětů 4.A

ChartGo (14).pngGraf č. 4: Kombinace jazyků 4.A ukazuje, že téměř čtvrtiny žáků maturují jen z jednoho cizího jazyka.

Dvacet žáků maturuje z jazyka jen ve společné části. Tři "matematici" ze společné části maturují jen z jednoho (pro ně povinného) jazyka v profilové části a jeden maturant z matematiky si v profilové části zvolil dva jazyky-angličtinu a němčinu.

ChartGo (10).pngGraf č. 5: Výběr cizích jazyků 4.A ukazuje, že jazykových zkoušek je celkem dvacet osm. V tom je dvacet čtyři zkoušek z angličtiny, tři z němčiny a jedna z ruštiny.

Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si vybírají v profilové části (vedle zmíněného povinného jazyka) již jen jeden volitelný předmět, jeden maturant přibral informatiku, jeden maturant chemii, jeden maturant zvolil dějepis a poslední maturant se rozhodl pro němčinu. (viz graf č. 6: Maturanti z matematiky a jejich profilové předměty).

ChartGo (6).png