Vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení do 4G a 6G
Slavnostní předávání maturitních vysvědčení třídě 4.A (2015 - 2019)
Výsledky 2. kola přijímacího řízení do 4G a 6G
Měsíční plán akcí: červen
Jihočeská robotika 2. ročník
Napsali (i) o nás: StreTech 2019
StreTech 2019
Závěrečná exkurze třídy sekunda
Závěrečná exkurze třídy sekunda
Fotogalerie: Nejlepší JA Titan tým 2019
Napsali (nejen) o nás: Soutěž Nejlepší JA Titan tým zná svého vítěze
Připravujeme: Exkurze třídy prima
Olympijský běh na školách
Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení do 6G
VÍDEŇSKÝ MORD ANEB NAŠE ŠKOLNÍ DIVADLO
Vrátili se do (i naší) historie ...
OPEN AIR MUSICFEST PŘEŠTĚNICE

Úvod > O škole > Aktuality > Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

Napsali i o nás: KK XXVIII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR

27.3.2019

Ve středu 27. března 2019 se na půdě Jihočeské univerzity uskuteční již XXVIII. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, kterou tradičně na celostátní úrovni pořádá Gymnázium Cheb ve spolupráci s řadou vědeckých osobností a za finanční pomoci předních politiků. Na zajištění jihočeského kola se od začátku podílí Gymnázium Jírovcova ve spolupráci s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

logo-ff-jcu-cb.jpgDo krajského kola se mohou se svými tříčlennými družstvy přihlásit všechna gymnázia z Jihočeského kraje. Do letošního ročníku se přihlásilo 13 škol. Letos se tříčlenné kolektivy musí vypořádat během jedné hodiny s úkoly z klíčového období našich moderních národních dějin v letech 1978-1992. Otázky mají různou podobu, od doplňování údajů, výběru z nabídky odpovědí až po poznávání osobností daného období z dobových fotografií. Náročnost testových otázek je opravdu mimořádná, bez speciální a dlouhodobé přípravy studentů je nemožné v této soutěži uspět. Do celostátního kola v Chebu poté postoupí nejlepší tři družstva, která budou mít čas do listopadu ještě prohloubit své vědomosti.

(Obr. na titulní stránce je z KK soutěže v minulém roce)