INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Krajské kolo soutěže v programování

Krajské kolo soutěže v programování

26.4.2019

logo_programovani.jpgV pátek 26. dubna 2019 proběhlo krajské kolo soutěže v programování v budově organizace M-tes se sídlem v Českých Budějovicích. Oproti předcházejícím ročníkům v tomto roce si přišlo zasoutěžit velké množství soutěžících v různých kategoriích, do kterých patří již zmiňované programování, ale i práci s mikrořadiči a vývoj webu. Nepostupová je soutěž v užití aplikací MS Office. Okresní kolo soutěže neprobíhá, pokud se v okrese nesejde větší počet soutěžících, což se v našem kraji nestává, takže se postupuje rovnou do kola krajského.

Soutěž má pouze praktickou část, kdy soutěžící mají 4 hodiny čistého času k vypracování několika úloh s různou obtížností v podobě programů ve volně zvoleném programovacím jazyce. Jsou zadávány nejen běžné algoritmické úlohy, kdy cílem je vytvořit co nejefektivnější program schopný řešit zadaný problém s různým vstupem, ale i úlohy zaměřené na využití grafických prostředí, na zpracování a analýzu dat, či úlohy na manipulaci s obrázky.

Z naší školy se soutěže účastnili dva studenti v kategorii programování mládež, Karel Bartůněk (tercie) a Petr Kolář (kvinta). Nikdo z naší školy do ústředního kola bohužel nepostupuje, avšak konkurencí se naši soutěžících zahanbit nenechali a skončili na slušném 13. a 16. místě se zkušenostmi, které se hodí nejen do soutěží v programování.

O této soutěži jsme již psali v tomto článku.

Pořadí  Příjmení  Jméno  Body
 13.  Kolář  Petr    11,5
 16.  Bartůněk  Karel      9,0

Poznámka správce webu: Naši žáci také trochu doplatili na svoji nezkušenost. Většina soutěžích nejsou žádnými nováčky, někteří z nich procházejí soutěží během několika let od žákovské kategorie až do středoškolské. Karel ve středoškolské kategorii soutěži poprvé (loni soutěžil poprvé v kategorii žáků ZŠ). Petr s krajským kolem soutěže v programování nemá zkušenost dosud žádnou. Našim klukům za účast v soutěži  a za reprezentaci školy děkuji. Třeba to příště bude ještě lepší.