Hlavní strana > Aktuality > Krajské kolo soutěže v programování

Krajské kolo soutěže v programování

26.4.2019

logo_programovani.jpgV pátek 26. dubna 2019 proběhlo krajské kolo soutěže v programování v budově organizace M-tes se sídlem v Českých Budějovicích. Oproti předcházejícím ročníkům v tomto roce si přišlo zasoutěžit velké množství soutěžících v různých kategoriích, do kterých patří již zmiňované programování, ale i práci s mikrořadiči a vývoj webu. Nepostupová je soutěž v užití aplikací MS Office. Okresní kolo soutěže neprobíhá, pokud se v okrese nesejde větší počet soutěžících, což se v našem kraji nestává, takže se postupuje rovnou do kola krajského.

Soutěž má pouze praktickou část, kdy soutěžící mají 4 hodiny čistého času k vypracování několika úloh s různou obtížností v podobě programů ve volně zvoleném programovacím jazyce. Jsou zadávány nejen běžné algoritmické úlohy, kdy cílem je vytvořit co nejefektivnější program schopný řešit zadaný problém s různým vstupem, ale i úlohy zaměřené na využití grafických prostředí, na zpracování a analýzu dat, či úlohy na manipulaci s obrázky.

Z naší školy se soutěže účastnili dva studenti v kategorii programování mládež, Karel Bartůněk (tercie) a Petr Kolář (kvinta). Nikdo z naší školy do ústředního kola bohužel nepostupuje, avšak konkurencí se naši soutěžících zahanbit nenechali a skončili na slušném 13. a 16. místě se zkušenostmi, které se hodí nejen do soutěží v programování.

O této soutěži jsme již psali v tomto článku.

Pořadí  Příjmení  Jméno  Body
 13.  Kolář  Petr    11,5
 16.  Bartůněk  Karel      9,0

Poznámka správce webu: Naši žáci také trochu doplatili na svoji nezkušenost. Většina soutěžích nejsou žádnými nováčky, někteří z nich procházejí soutěží během několika let od žákovské kategorie až do středoškolské. Karel ve středoškolské kategorii soutěži poprvé (loni soutěžil poprvé v kategorii žáků ZŠ). Petr s krajským kolem soutěže v programování nemá zkušenost dosud žádnou. Našim klukům za účast v soutěži  a za reprezentaci školy děkuji. Třeba to příště bude ještě lepší.