V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
Měsíční plán akcí: květen 2020
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL
Ochrana zdraví - aktualizovaný materiál MŠMT ze dne 27.5.2020
Praktická maturitní zkouška z FYZ, CHE a BiO

Úvod > O škole > Aktuality > V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry

V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry

29.4.2020

Pod tímto titulkem vyšel ve středu 29. dubna 2020 v Milevských novinách č. 17/2020 na str. 7 a 8 článek o dobrošovském jezdeckém klubu, který napsala PhDr. Libuše Kolářová, ředitelka vydavatelství Jihočeské týdeníky a zpravodajský portál Jižní Čechy Teď.

Proč mě tento článek zaujal natolik, že jsem se rozhodl jej uvést na našem školním webu? Na našich stránkách občas píši o mimoškolní činnosti našich žáků, o jejich rozličných zájmech, zálibách a sklonech i o úspěších, kterých dosáhli. Protože vím, že řada našich žáků i absolventů se zabývá jezdeckým sportem a někteří z nich právě v dobrošovském jezdeckém klubu, požádal jsem autorku příspěvku o souhlas s jeho uveřejněním a Michaelu Neumannovou z tercie o menší informaci o dobrošovském jezdeckém klubu, jehož je členkou. Oběma děkuji za souhlas a za vstřícnost.

Michaela uvádí:

Jezdecký klub Dobrošov se nachází v malé vesnici Dobrošov (místní části obce Hrazany), která leží 7 kilometrů od Milevska. Aktuálně zde žije 15 koní. Majitelka klubu se zabývá ustajováním nájemních koní, péčí o koňské důchodce, chovem koní a trénováním svých svěřenkyň. Ty se věnují sportovní disciplíně - jezdecké všestrannosti. Členky jezdeckého klubu pomáhají ve svém volném čase s péčí o koně a za to mohou jezdit na koních, trénovat je a jezdit na závody.  Sportovní koně, kteří jezdí na závody po celé České republice, jsou odchovanci dobrošovského jezdeckého klubu a získávají mnoho úspěchů například na republikových šampionátech. To dokazuje, že chovatelská činnost této stáje je velmi úspěšná.

Vlastní článek z MN uvádím ve formě dvou obrázků vzniklých z článku v pdf formátu, ve kterém jsem jeho text obdržel.

MN 17/20 str. 7

MN 17/20 str. 8