3
4
5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Krajské kolo CORNY středoškolského atletického poháru - výsledky

Krajské kolo CORNY středoškolského atletického poháru - výsledky

Datum konání:
27.9.2016

corny-zlate-obdelnik.pngV úterý 27. září 2016 se v Táboře konalo krajské kolo soutěže CORNY středoškolského atletického poháru. Naši školu reprezentovala družstva dívek i chlapců, obě družstva jakožto jediný přihlášený účastník okresního kola v příslušné kategorii rovnou postoupila do kola krajského. Zatím přinášíme pouze přehled výsledků.

Dívky

Našim atletkám se nepodařilo obhájit loňské třetí místo. Ziskem 6953 bodů zaostaly o pouhých 102 bodů za třetí Střední pedagogickou školou Prachatice. Do republikového kola díky 8659 bodům postupují atletky z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. Strakonické gymnazistky dosáhly 7244 bodů a skončily na druhém místě. Celkem soutěžilo sedm družstev, za okres Tábor soutěžila dvě družstva, svého zástupce neměl okres Český Krumlov.

Přesto lze hodnotit výsledek našich dívek jako velmi úspěšný. Dobrých výsledků dosáhla naše děvčata i v jednotlivých disciplínách, uvádíme výsledky do šestého místa.

Běh na 200 m: 4. Eliška Reindlová (1.A)

Skok daleký: 1. Hana Váchová (3.A), 6. Táňa Ryantová (2.A)

Skoky vysoký: 2. Hana Váchová (2.A), 5. Žaneta Maťhová (4.A)

Vrh koulí (3 kg): 6. Eliška Reindlová (1.A)

Štafeta na 100 - 200 - 300 a 400 m: 3. Gymnázium Milevsko

Reprezentovaly nás:

Eliška Reindlová (1.A), Sára Hantáková (tercie), Táňa Ryantová (2.A), Erika Kofroňová (kvarta), Tereza Křížová, Karolína Řezáčová, Denisa Hrychová Hana Váchová (všechny 3.A) a Žaneta Maťhová (4.A)

Chlapci

Naši chlapci byli před štafetovým během jakožto poslední disciplínou na velmi pěkném čtvrtém místě, výsledek ze štafety je však posunul na konečné páté místo o pouhých 50 bodů. Celkem získali 7208 bodů. Do Břeclavi se vydají táborští průmyslováci (9166 bodů). Druzí byli gymnazisté z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře (8190 bodů) a bronz si odvezli gymnazisté do Strakonic (7889 bodů). Celkem v Táboře sportovalo šest chlapeckých družstev, za okres Tábor opět dvě, bez účasti byly okresy Prachatice a Český Krumlov.

Vzhledem k počtu chlapců na vyšším stupni našeho gymnázia je tento výsledek určitě víc než lichotivý. Výčet umístění na prvních šesti místech není v případě chlapců tak velký jako u dívek, ale chlapci v řadě disciplin obsadili místo sedmé, které zde již neuvádím.

Běh na 400 m: 6. Martin Štemberk (kvarta)

Štafeta na 100 - 200 - 300 a 400 m: 6. Gymnázium Milevsko