První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020
Ohlédnutí za zářím: Kytičkový den
Měsíční plán akcí: říjen 2020
Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)
Výuka na naší škole od 5. října 2020
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
Právní úprava maturity ve šk.r. 2020/21
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Logická olympiáda v letošním roce pro nás už skončila
Volné dny 26. a 27. října 2020
Volné dny 26. a 27. října 2020
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Maturita v roce 2021: Ředitel školy stanovil skutečnosti podle § 19 odst. 1 vyhlášky
Aktualizace školních stránek v říjnu 2020
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Podzimní soutěž v psaní na PC
Měsíční plán akcí: listopad 2020

Úvod > O škole > Aktuality > Letos jsme byli již popáté oceněni v rezidenci velvyslance USA v Praze

Letos jsme byli již popáté oceněni v rezidenci velvyslance USA v Praze

22.6.2017

Náš tým Fire ve složení Martin Rektoris a Radek Fiala se zúčastnil slavnostního oceňovacího ceremoniálu v rezidenci velvyslance USA v Praze. Svou účast si zasloužil svým druhým místem v soutěži JA Titan. Ve středu 22. června odcestoval do Prahy v doprovodu ředitele školy Mgr. Petra Bardy a svého učitele ekonomiky a financí ing. Jiřího Školníka.

Další text jsme převzali ze stránek jacr.cz.

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen v Rezidenci velvyslance USA v Praze

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen ve středu 22. června 2017 v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Tradiční "Award Ceremony" je každoročním vyvrcholením aktivit JA Czech. V průběhu ceremoniálu Chargé d'Affaires Kelly Adams-Smith společně se zástupci JA Czech, předala studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity ve školním roce 2016/2017.

Tým FiRe v rezidenci velvyslance USA

Letošní ceremoniál zahájil předseda Správní rady JA Czech Michal Nebeský a Chargé d'Affaires Spojených Států Kelly Adams-Smith, která ve svém projevu mimo jiné ocenila přínos činnosti JA Czech. Programy propojující svět byznysu a školního vzdělávání pomáhají mladým lidem připravit se na reálně situace podnikatelského a pracovního života.

Studenti převzali ocenění za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech zaměřených na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: "Slavnostní ceremoniál na konci školního roku je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Spojení naší organizace s USA je logické, protože organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam," dodal Josef Müller.

Junior Achievement Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je jednou z nejstarších neziskových organizací na světě věnujících se vzdělávání. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů. Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa.

Vzdělávací programy JA Czech v České republice od roku 1992 absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. Programy jsou určeny pro všechny stupně škol - JA Firma - studentská firma roku umožňuje studentům založit si vlastní, reálnou firmu a zkusit podnikání, JA Titan - ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy, JA Manažerem nanečisto -  poskytuje studentům vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti, Social Innovation Relay - studentská firma zaměřená na podnikání v oblasti sociálních služeb.

JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. JA Czech úzce spolupracuje s JA Europe a je členem Stálé Konference Asociací ve Vzdělávání (SKAV). Organizace je financována zejména z darů partnerů.

Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz. Fotoalbum k dispozici ZDE.

O této události jsme vás již informovali v tomto článku.