fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda
Aktualizace školních stránek v měsíci září 2019
1
Měsíční plán akcí: říjen
2 3 4
I naši studenti protestovali proti zavedení povinné maturity z matematiky
5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15
Základní kolo Logické olympiády
16
Základní kolo Logické olympiády
Prezentace SŠ v Táboře
17
Základní kolo Logické olympiády
18
Základní kolo Logické olympiády
Energetická olympiáda
Výsledky Energetické olympiády
19
Základní kolo Logické olympiády
20
Základní kolo Logické olympiády
21
Základní kolo Logické olympiády
22 23 24 25
pIšQworky
26 27
28 29 30 31
Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
1
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokan



Datum konání:
18.3.2016

klokan.jpgNaše škola se již tradičně účastní soutěže Matematický klokan. Letošní ročník proběhne 18. března 2016. Následující text jsme převzali ze stránek organizátora soutěže:

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A – plně hrazené z prostředků MŠMT.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 5 kategorií: Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší 24 testových úloh, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku 24 bodů, takže lze tedy získat maximálně 120 bodů. V kategoriích Klokánek, Benjamin a Kadet je na řešení vymezeno 60 minut čistého času, v kategoriích Junior a Student je doba řešení 75 minut.

V olomouckém centru se vyhodnocují statistické výsledky za celou Českou republiku, nejlepší řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou. Statistické výsledky spolu se zadáním soutěžních úloh a správnými odpověďmi jsou uveřejněny ve sborníku každého ročníku, který vydává JČMF a bývá rozesílán jednotlivým oblastním důvěrníkům této soutěže.