Měsíční plán akcí: září

Hlavní strana > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokan

18.3.2016

Matematický klokan - logoMatematický klokan je soutěž, při které žák a student vyplňuje test a přitom soutěží zároveň v kole školním, okresním, krajském, ústředním i mezinárodním.

Soutěž probíhá v ČR ve všech školách, které se do této akce zapojují, ve stejný určený pořadatelem. V naší škole tato soutěž probíhá již od 90. let minulého století. Letos soutěž proběhla 18. března 2016 a na naší škole se zapojili všichni žáci a studenti.

Matematický klokan IKategorie KADET

V této kategorii u nás soutěží naši nejmladší žáci - z primy a sekundy.

Vítězem se stal Petr Kolář ze sekundy. Druhé místo patřilo jeho spolužákovi Dominiku Štemberkovi a třetí skončila primánka Dominika Hroncová.

Matematický klokan IIKategorie JUNIOR

Tato kategorie je určena prvnímu a druhému ročníku středních škol. U nás se týkala studentů z 1.A. tercie a 2.A.

Nejlepším z našich v této kategorii je student 1.A Filip Procházka. Na 2. místě skončil Štěpán Komárek z tercie. Místo třetí obsadily tři dívky díky shodnému počtu bodů. Jsou to Kateřina Kovandová (sekunda), Anna Lipanská a Hana Váchová (obě 2.A).

Matematický klokan IIIKategorie STUDENT

V kategorii určené starším středoškolákům soutěžili studenti ze 3.A, 4.A a oktávy.

Nejvíce bodů měli shodně "Karel" Thai Vu Quang (3.A) a Jan Štván (oktáva). Třetí místo patří rovněž oktavánovi - Ondřeji Poskočilovi.

O soutěži jsme psali 22. února 2016 v článku Matematický klokan.

Zde naleznete fotogalerii ze soutěže 18. března 2016.

Podrobnější výsledky přineseme po jejich zpracování pořadatelem soutěže.