Měsíční plán akcí: duben 2024
pIšQworky jsou za námi, teď je tady Prezentiáda
Ředitelské volno dne 12. dubna 2024
The Way We Were

Úvod > O škole > Aktuality > Maturita 2023 slovem i obrazem (aktualizováno 13. 4.)

Maturita 2023 slovem i obrazem (aktualizováno 13. 4.)

3.4.2023

Na této stránce vás budeme provázet maturitou tříd 4.A (2019-2023) a sexta (2017-2023).

3. 4. 2023 - Písemná práce z českého jazyka a literatury

PP z CJL 1maturita-cjl-2.jpgPísemná práce z českého jazyka je vázanou zkouškou profilové části a je povinná pro všechny žáky.

4. 4. 2023 - Písemná práce z německého jazyka

PP NEJPísemnou práci z německého jazyka psalo šest žáků vesměs pouze ze sexty. Pro tři žáky byl tento sloh vázanou zkouškou profilové části, neboť jako si zvolili německý jazyk ve společné části. Tři žáci psali práci jako součást profilové zkoušky z německého jazyka, který si zvolili pro maturitu jako svůj druhý cizí jazyk.

5. 4. 2023 - Praktická maturitní zkouška z biologie

Praktická maturitní zkouška z BIOPraktická maturitní zkouška z BIO

Praktická maturitní zkouška z biologie je jednou ze dvou součástí profilové maturitní zkoušky z předmětu biologie. To druhou je ústní zkouška. Maturitní praktická zkouška z biologie se koná v učebně biologie a její laboratoři. Letos ji abolvovalo celkem pět žáků z obou maturitních tříd.

Praktická maturitní zkouška z BIO

11. 4. 2023 - Písemná práce z anglického jazyka

Písemná práce z anglického jazykaPísemnou práci z anglického jazyka psali kromě dvou žáků ze sexty všichni. Písemná práce z anglického jazyka je vázanou zkouškou pro maturanty, kteří si zvolili anglický jazyk v profilové části. Další maturanti psali angličtinu jakožto součást zvolené profilové zkoušky. Obecně písemnou zkoušku z jazyka nepíší maturanti, kteří si zvolili ve společné části matematiku a jako profilovou zkoušku si nezvolili žádný z jazyků. Na naší škole musí maturovat z jazyka všichni žáci, takže pokud zvolili ve společné části matematiku, musí si zvolit v profilové části alespoň jeden cizí jazyk. Ti dva žáci, kteří písemku z angličtiny nepsali, si zvolili ve společné části němčinu a profilovou angličtinu si již nevolili.

12. 4. 2023 - Praktická maturitní zkouška z chemie

Maturita chemieChemiePraktická maturitní zkouška z chemie je jednou ze dvou součástí profilové maturitní zkoušky z předmětu chemie. To druhou je ústní zkouška. Maturitní praktická zkouška z chemie se koná v učebně chemie a její laboratoři. Letos ji abolvovalo celkem pět žáků z obou maturitních tříd.

Chemie3  Chemie