Měsíční plán akcí: duben 2019
Fotogalerie: Praktická maturita z chemie
Tisková zpráva: Štěpánka Slámová opět nejlepší v kraji
Termíny maturitní zkoušky JARO 2019
Jednotné zkušební schéma maturitních písemek
Maturitní zpravodaj č. 50/2019 - český jazyk
Fotogalerie: OK Odznaku všestrannosti
Dubnové písemné maturitní práce společné části MZ
MN: Tereza Mužíková postoupila do krajského kola
Přihlášky k maturitě v sextě (2013-2019)
Maturitní zpravodaj č. 48/2019 - cizí jazyky
Dubnové písemné maturitní práce společné části MZ
Dadaismus a hodiny výtvarné výchovy
KK soutěže v programování
Branný závod
Fotogalerie: Poslední zvonění
Krajské kolo soutěže v programování
Tisková zpráva: Sekundáni vyrazili do Prahy za kulturou a poznáním
Pořadí přijatých uchazečů do 4G
Pořadí přijatých uchazečů do 6G
Měsíční plán akcí: květen
Maturitní zpravodaj č. 49/2019 - matematika

Úvod > O škole > Aktuality > Molíková opět postoupila do republikového finále

Molíková opět postoupila do republikového finále

17.5.2018

sazka.jpgŽáci milevského gymnázia se letos podruhé zúčastnili okresního kola Sazka olympijského víceboje, které proběhlo v dubnu v Písku. Soutěž je určená žákům základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, soutěží jednotlivci i smíšená osmičlenná družstva. Výkony v pěti disciplínách (trojskok z místa, kliky, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo a driblink) se převádí na body a jejich součet určuje výsledné pořadí jak jednotlivců, tak družstva. Pětiboj je součástí soutěže v plnění odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kterou založili olympionici Roman Šebrle a Robert Změlík.

V letošním roce soutěžili gymnazisté pouze v kategorii jednotlivců. Nejlépe si vedla Pavla Molíková (kat. roč. 2003), která s přehledem zvítězila a postoupila do krajského kola. Druhou medaili, tentokrát bronzovou, vybojovala Tereza Mužíková v kategorii roč. 2004. I ona se kvalifikovala do krajského kola. To proběhlo za nepříznivého počasí ve čtvrtek 17. května na aletickém stadionu v Táboře. Soutěžilo se v 6 disciplínách – sprint na 60 m, skok do dálky, hod míčkem, shyby, sedy-lehy a volitelná disciplína driblink/běh na 1000 m. Obě žákyně si vedly dobře, Tereza Mužíková nakonec skončila v silné konkurenci 38 dívek na velmi pěkném 11. místě. Pavla Molíková obhájila titul z minulého roku a s náskokem více než 500 bodů zvítězila i v kole krajském. V září ji čeká republikové finále v Brně, ve kterém se utkají nejlepší závodníci z každého kraje.

V květnu  2018 jsme přinesli fotogalerie z okresního kola a také z kola krajského