Základní informace o maturitě 2022 (z webu Cermatu v přizpůsobení pro naši školu)
Přihlašování k maturitě JARO 2021/22
Měsíční plán akcí: prosinec 2021
Přihlašování k maturitě jaro 2022 v sextě
Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratili
Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratili
Testování ve školách i v dalších termínech od 6. 12. 2021
Našim futsalistům se letos daři
Úspěch našich futsalistů
MATURITNÍ PLES SE BLÍŽÍ, JSI PŘIPRAVEN?
Předvánoční (adventní) soutěž v Psaní hravě
P.F. 2022
Měsíční plán akcí: leden 2022

Úvod > O škole > Aktuality > MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce

MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce

1.9.2020

MŠMT na své webu uvádí připravované změny v maturitní zkoušce pro nový školní rok:

Změny maturitní zkoušky

• Novelou školského zákona došlo k úpravě modelu maturitní zkoušky. Zrušila se povinnost konat 3 zkoušky ve společné části maturitní zkoušky (tj. včetně povinnosti konat zkoušku z matematiky pro žáky většiny oborů vzdělání s maturitní zkouškou), a i nadále si tedy budou žáci vybírat, zda chtějí maturovat z cizího jazyka nebo z matematiky. Písemná práce a ústní zkouška z českého jazyka a literatury a cizího jazyka (pokud si ho žák vybere ve společné části maturitní zkoušky) se stane součástí profilové (tedy školní) maturity, společná část (tedy státem zadávaná a hodnocená) se bude ve všech předmětech skládat pouze z didaktických testů. V rámci společné části maturitní zkoušky se nově zavádí nepovinná zkouška z matematiky vyšší úrovně pod názvem Matematika rozšiřující, která ještě jako zkouška Matematika+ byla některými vysokými školami využívána v rámci jejich kritérií pro přijetí. Změny začnou platit od jara 2021. Tyto změny umožní lepší zaměření „přesouvaných“ zkoušek v souladu s profilem oboru vzdělání, který si žák pro své studium zvolil.
  • Nově se také rozšiřuje okruh údajů, které se o přijímacích a maturitních zkouškách smí zveřejňovat (například srovnání výsledků mezi školami). Podobně se budou zveřejňovat také informace týkající se jednotné přijímací zkoušky.
  • V současné době je v novelizačním procesu ve vazbě na změnu maturitního modelu ve školském zákoně také prováděcí maturitní vyhláška.

Zdroj: https://www.msmt.cz/novinky-ve-skolni-roce-2020-2021