Měsíční plán akcí: březen 2018
Pohodáři
Beseda o studiu pedagogiky volného času
Beseda o studiu pedagogiky volného času - pohled naší žákyně
Rozvrh - ukázka studentské práce
Matematický klokan
Fotogalerie: Matematický klokan
Výsledky Matematického klokana 2018
Pavla druhá v KK Dějepisné olympiády!
Pohár Josefa Masopusta
Aneta Haškovcová – hudba ke mně odjakživa patřila
Poděkování za pomoc při organizaci Sportovních her seniorů
Sportovní hry seniorů (doplněno)
Měsíční plán akcí: duben 2018
Tematicky zaměřené maturitní zpravodaje k maturitě JARO 2018

Úvod > O škole > Aktuality > Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

Napsali o nás: Gymnazisté úspěšní v konverzační soutěži v RUJ

4.4.2018

Milevské noviny se redakčním článkem vracejí k úspěchu našich žáků v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce.

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce se konalo již tradičně na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Milevské gymnázium reprezentovaly dvě studentky a jeden student a  opět s velmi dobrými výsledky.

Konverzační soutěž je ve všech kategoriích složena ze dvou částí. První je poslechová část, při které soutěžící vyslechnou a následně reprodukují slyšený text před zkušební komisí. Druhá část je konverzační. Při ní probíhá rozhovor se zkušební komisí na běžná konverzační témata a hovoří se o každodenních problémech. Hodnotí se slovní zásoba, pohotovost odpovědí, absence chyb ve výslovnosti i gramatice.

V první kategorii soutěžila Pavla Molíková ze sekundy milevského gymnázia. Dařilo se jí a obsadila krásné. místo mezi čtrnácti soutěžícími z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce, Tábora, Strakonic, Štěkně a Borotína. Kategorie je určena pro žáky základních škol a příslušných ročníků gymnázií, kteří se učí daný jazyk nejvýše tři roky.

V kategorii SŠ II, tedy předmaturitních ročníků, byla již poněkolikáté úspěšná Štěpánka Slámová z kvinty. V silné konkurenci získala 2. místo s těsným bodovým náskokem za Matějem Kazbundou z Gymnázia Strakonice a vyměnili si tak pořadí z loňského roku. Pěkné desáté místo obsadil Vítek Průša z kvarty, který byl v kategorii nejmladším účastníkem. Vítek i Štěpánka mohou v této kategorii reprezentovat školu ještě v následujících letech. "Všem třem úspěšným soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce gratulujeme k opakovanému vynikajícímu výsledku," uvedla pedagožka z gymnázia Simona Španvirtová.