PF 2019 od Antee
Měsíční plán akcí: leden 2019
PF 2019
Seminární práce v maturitním ročníku
Maturitní ples 4.A (2015-2019)
Připravujeme ...
"Mobilní" maturák 4.A
Krajské kolo MO kat. A
Okresní kolo Dějepisné olympiády
Fotogalerie: Lyže 2019
Aneta opět nejlepší v okresním kole Olympiády z českého jazyka
Krajské kolo Ekonomické olympiády
Máme sedm skvělých "seniorů"!
Velký úspěch v národním kole Bobříka informatiky
Vyhlášení kritérií přijímacího řízení
Měsíční plán akcí: únor 2019

Úvod > O škole > Aktuality > Napsali o nás: Gymnázium otevře dvě třídy, ještě má místa

Napsali o nás: Gymnázium otevře dvě třídy, ještě má místa

1.6.2016

Milevské noviny č. 22/2016 ze středy 1. května přinášejí článek podepsaný -lk-, ve kterém seznamují čtenáře s výsledky přijímacího řízení na naší škole.

Milevské gymnázium otevře od září dvě třídy - šestileté studium pro žáky, kteří ukončí sedmou třídu základních škol, a čtyřleté studium pro vycházející deváťáky. Všichni přihlášení uchazeči splnili předepsaná kritéria. Škola si sama stanovila, že nepřijme nikoho, kdo by měl na vysvědčení čtyřku. Žebříček přijatých uchazečů pak byl vytvořen kombinací prospěchu ze základní školy, který měl váhu 30 procent, a výsledkem přijímacích zkoušek, formou jednotného scio testu, který byl shodný pro všechna jihočeská gymnázia. Obstáli všichni uchazeči, ale protože někteří zkouší štěstí na více školách, ne všichni nakonec v září nastoupí.

Na šestileté studium bylo podáno 27 přihlášek, přijato je 21 dětí. Na čtyřleté studium se hlásilo 43 zájemců a přijato je 22 studentů. Obě třídy lze přitom naplnit až do kapacity třiceti žáků, pokud by se například rozhodl dodatečně někdo, kdo složil úspěšně přijímací zkoušky na jiném jihočeském gymnáziu a nebyl přijat. i na milevské gymnázium skládali zkoušky zájemci z Písku nebo Tábora, kde je přetlak na gymnázia větší. Určitě se nedá říci, že by milevská škola byla méně kvalitní. Nejen v současnosti, ale i v minulosti, kdy výběr na vysoké školy byl náročnější, se absolventi milevského gymnázia dostávali na prestižní školy a úspěšně je studovali.