Přehled KK i ostatních soutěží a olympiád vyhlášených MŠMT ČR
Týká se i nás: JčK přispěje 10 miliony žákům ....
Olympiáda v českém jazyce
Měsíční plán akcí: prosinec 2018
Jak jsme připravovali maturitní ples 4.A
Maturitní zpravodaj č. 47 - Přihlašování k maturitě
Ekonomická olympiáda
Ohlédnutí za Matematickým klokanem 2018
Výsledky programu Excelence ZŠ 2018
Maturitní ples sexty
Rozpis testování v Ekonomické olympiádě
Maturitní ples sexty (2013 - 2019)
Matematická olympiáda
Varáci
Předvánoční sportovní den 2018
Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2019
Projektový den finanční gramotnosti
PF 2019 od Antee
Měsíční plán akcí: leden 2019
PF 2019
Seminární práce v maturitním ročníku

Úvod > O škole > Aktuality > Napsali o nás: Gymnázium otevře i šestileté studium

Napsali o nás: Gymnázium otevře i šestileté studium

10.5.2017

Milevské noviny v čísle  19/2017 na straně 2 ve středu 10. května 2017 otiskly redakční článek podepsaný -lk- o přijímacím řízení na naší školu. Uvádíme jej v nezkrácené podobě:

Gymnázium otevře i šestileté studium

Ve středu 3. května odtajnila organizace CERMAT výsledky státních přijímacích zkoušek na střední školy. Také na webových stránkách milevského gymnázia našli uchazeči své přidělené číslo a dočetli se, jak uspěli v porovnání s ostatními. Na čtyřletý studijní obor skládalo v prvním termínu zkoušky 28 žáků a na šestiletý 15, v náhradním termínu, který je určen těm, kdo v prvním termínu celostátních zkoušek jsou třeba nemocní, přišel na každý z oborů skládat zkoušku jeden student. Ředitel Petr Barda potvrzuje, že škola tedy otevře nejen čtyřletý obor pro žáky vycházející z devátých tříd, ale i šestiletý pro nynější sedmáky. Šestiletý obor tak v září vstoupí do kvinty.

Deváťáci mohli skládat přijímací zkoušky na dvě zvolené školy, započítává se jim zkouška, kde dosáhli lepšího výsledku. „Porovnával jsem si tyto výsledky a většina uchazečů se na jiných školách umístila v žebříčku podstatně výš než u nás. Konkurence tedy u nás byla dost vysoká a hlásí se k nám kvalitní žáci“ reagoval Petr Barda na všeobecné námitky, že není stanoven žádný minimální počet bodů, se kterým se zkoušky považují za úspěšně složené. Ředitelé tedy mohli přijmout všechny žáky.

Gymnázium může naplnit obě otevírané třídy až do počtu 30 studentů. Zatím jich je méně. Což je pro kvalitní přípravu studentů na vysokoškolské studium určitě výhodné, pro samotnou školu už méně, protože až do roku 2019 stále trvá systém, kdy školy dostávají od státu peníze podle počtu žáků. Od roku 2019 to bude podle poštu odučených hodin. Gymnázium proto bude vypisovat ještě druhé kolo přijímacích zkoušek pro čtyřletý i šestiletý obor. Tam už nepůjde o celostátní jednotné přijímací zkoušky, ale o zkoušky přímo v režii školy. Uskuteční se ještě během května.