Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1
Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
2 3
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
4
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
5 6
7 8 9 10
Povinnost nošení roušek ve školách
11 12 13
14 15 16 17 18
Povinnost nošení roušek i v učebnách
19 20
21 22 23
Ohlédnutí za zářím 20: Výuka venku
24
Pražský studentský summit
25
Ředitelské volno 25.9.2020
26 27
28
První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
29 30
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020
Ohlédnutí za zářím: Kytičkový den
1
Měsíční plán akcí: říjen 2020
2 3 4
Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Napsali o našich žácích: Milevsko má nové workoutové hřiště

Napsali o našich žácích: Milevsko má nové workoutové hřištěDatum konání:
24.5.2019

Workoutové hřištěTýdeník Milevské noviny v číslech 21 a 22/2019 napsal, že v parčíku nad fotbalových stadionem vzniklo nové workoutové hřiště pro veřejnost. Zájemcům ho předvedli dva žáci naší školy.

MN mj. uvedly:

V pátek 24. května 2019 odpoledne zažilo Milevsko premiéru workoutového hřiště, o kterém se mluvilo už pět let. Nachází se v parčíku nad fotbalovým stadionem. Místostarosta Michal Horek připomněl první iniciátory - učitele tělocviku Martina Fuku, který dnes žije v Třeboni, Martina Smrčka, který o hřiště usiloval společně s tanečníkem Járou Kálalem, i zastupitele Michala Polaneckého.

Musel bohužel zmínit, že Martin Smrček se otevření hřiště nedočkal, protože předčasně zemřel. Jára Kálal mezitím přesunul svoje působiště do Wellsu ve Velké Británii, ale pozdravil shromáždění aspoň na dálku. Vyjádřil radost, že se projekt dostal do finálové podoby, popřál všem, ať se jim na workoutové sestavě vyhýbají zranění a řekl, že se těší, až si nové hřiště taky vyzkouší. Místostarosta Horek pak připomněl i roli Michala Polaneckého, který vybudování hřiště navrhoval coby občan, nyní ho spolu s místostarostou slavnostně otevíral jako zastupitel. 

Obr. 2Polanecký ocenil, že místostarosta Horek se chopil iniciativy a všichni zastupitelé ho podpořili, aby hřiště vzniklo. Je volně přístupné, bezplatné a je to další bonus k tomu, aby se děti vytáhly od počítačů a trenéři sportovních klubů, aby prvky využili v tréninkovém procesu. 

Obr. 2Sešlo se několik desítek lidí, kterým cvičební prvky předvedli studenti gymnázia Petr Kolář z Milevska a Martin Čunát z Branic. Jejich fyzička budila obdiv a sklízela potlesk. Jak prozradili, nabrali formu v brake dance, na parkouru a v posilovně. Po jejich ukázce si mohl každý nové hřiště vyzkoušet. 

Provozní řád stanoví, že každý cvičí na své nebezpečí, neměl by vážit přes 120 kilo, neměli by se tu venčit psi. Všichni, kteří včera otevření nového hřiště zatleskali, teď věří, že bude i vandaluvzdorné a nedopadne jako bedny s hračkami pro nejmenší děti, z nichž jedna stojí hned vedle hřiště a někdo už opakovaně poničil jak hračky uvnitř, tak bednu samotnou.