Závěrečný piknik 1.A
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Naše účast na StreTechu 2017 byla sice skromná, za to úspěšná

Naše účast na StreTechu 2017 byla sice skromná, za to úspěšná

7.6.2017

cvut_logo.pngVe středu 7. června 2016 se v prostorách ČVUT konal již 11. ročník výstavy Středoškolská technika, na které studenti prezentují výsledky své práce nejen v technických, ale i v dalších oborech.

DiplomNaše škola se výstavy zúčastnila podruhé, poprvé to bylo před pěti lety v roce 2012.  Letos nás reprezentovala Linda Bulantová (4.A 2013 - 2017), která aktuálně je již naší absolventkou, se svou maturitní prací Želví grafika (nejen) v Pythonu. Spolu s Lindou se akce zúčastnil i její učitel Jiří Školník. Lindina práce, kterou prezentovala pomocí posterů, ukázek programů na notebooku a prezentací na tabletu, zaujala jak programátory, tak i laiky, kteří se chtěli dozvědět, co že to je želví grafika či něco o programovacím jazyku Python.

Dvě hodiny věnované výstavě, kterým předcházela víc jak hodina instalace všeho potřebného, rychle utekly. Těsně před koncem před dvanáctou hodinou náš stánek navštívil náš absolvent Václav Homola, který studuje na Fakultě strojní ČVUT. Václav nám poté ukázal nejen krásnou budovu Technické knihovny v sousedství místa konání výstavy, ale prošel se s námi celým dejvickým areálem vysokých škol. Děkujeme touto cestou.

Linda si z Prahy odvezla spoustu nových dojmů a zážitků, počínaje první cestou v životě páternosterem neboli oběžným výtahem a konče hlavní cenou, kterou jí přihrál los za vyplnění ankety určené účastníkům z řad studentů. Nejvíce ji však pochopitelně potěšil zájem o její práci. Děkujeme jí za reprezentaci školy.

O výstavě StreTech jsme již psali v článku StreTech 2017.

Na obrázcích vidíte (zleva) náš stánek, naše sousedy po Lindině levici ze SOŠ a SOU Nejdek, kteří vystavovali CNC frézku ze stavebnice Merkur (tento a následující obrázek jsme převzali z webu jejich školy - foto Jiří Malý), dále páternoster. Zcela vpravo je společná fotka s Václavem Homolou.

Ve druhé řadě jsem s hlavním organizátorem akce Ing. Karlem Vítkem, CSc. Na pravém obrázku je Linda, která si prohlíží výhru ze slosování.

Náš stánekCNC frézka MerkurPáternosterS panem Václavem

S hlavním organizátoremLinda si prohlíží cenu

Jak se StreTech 2017 připravoval a jak probíhal, si můžete udělat představu z amatérského videa SPŠE V Úžlabině, Praha 10 .

Oficiální video: