Vyhlášeno 3. kolo přijímacího řízení pro 4G a 6G pro šk.r. 2020/21
MŠMT vydalo doplnění manuálu k provozu škol
Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz
Ohlédnutí za zářím: Adaptační kurz

Úvod > O škole > Aktuality > Oblastní kolo pIšQworek nám přineslo velký úspěch

Oblastní kolo pIšQworek nám přineslo velký úspěch

2.11.2016

Ve čtvrtek naši pIšQworkáři časně vstávali a cestou na soutěž zmokli, ale minimálně polovině našich soutěžících to vůbec nevadilo, neboť domů odjížděli s diplomy a postupem do krajského kola.

Organizátor soutěže na svém webu o oblastním kole v Písku napsal:

Písecké oblastní kolo patří Heavy cargos

Jan Žahour, 2.11.2016

xaxa.jpgOblastní kolo v Písku vyhrál po velmi napínavém finále tým Heavy cargos. Druzí byli Xa Xa Xa a třetí potom VATVP.

Dne 2. 11. 2016 se v Písku na ZŠ a MŠ Tomáše Šobra odehrál oblastní turnaj v pIšQworkách. A že účast nebyla malá. Přišlo dohromady sedmnáct týmu, z nich mohly postoupit pouze tři.

Mezi tyto šťastlivce se dostali na třetím místě VATVP z Milevska. V duelu o první místo pak remizovali XaXaXa z Milevska a Heavy cargos z Písku. Musel tedy proběhnout závěrečný rozstřel mezi kapitány obou týmů. Toto klání vyhrál kapitán týmu Heavy cargos.

Atmosféra během turnaje byla velmi uvolněná a vybralo se i počasí, které ještě ráno nenaznačovalo nic dobrého a mnohým soutěžícím spíše bralo vůli na turnaj vstávat. Ale nakonec dorazily všechny týmy a akci si řádně užily. Zkrátka určitě nepřišli ani doprovodní lektoři, kteří měli zařízené od pořadatelské školy občerstvení. Každý si zde přišel na své.

vsichni.jpg

Fotky na Facebooku

Fotogalerie na webu

1.místo: tým Heavy cargos (Gymnázium Písek) ve složení: Vojtěch Štěpánek, Lukáš Vala, Jakub Řezáč, Kateřina Veličková, Ondřej Barabáš

Diplom XaXaXa2. místo: tým Xa Xa Xa (Gymnázium Milevsko) ve složení: Hana Váchová, Martin Rektoris, Vít Pouzar, Dominik Reiniš, Simona Bártíková

Diplom VATVP3. místo: tým VATVP (Gymnázium Milevsko) ve složení: Alena Šindelářová, Tereza Fořtová, Pavel Hroch, Vít Kučera, Václav Strouhal

Malá oprava a doplnění:

Místo Víta Kučery soutěžil Kryštof Süsmilich.

Ve čtvrtfinále náš tým VATVP vyřadil naše primány z týmu Šoulini (Adéla Pecková, Linda Laláková, Daniel Kolář, Jan Kakos a Šoňa Kofroňová). I semifinále bylo "bratrovražedné" , neboť v něm tým VATVP pro změnu zase nestačil na tým XaXaXa a zajistili mu medailovou pozici. I Šoulini uspěli hned napoprvé a jsou nakonec šestí.

Čtvrtý náš  tým, který vypadl hned ve skupině, vytvořili sekundáni: KROM´E (Kristýna Pecková, Natálie Fejtová, Pavel Cichra, Julie Kotalíková a Filip Kortan).

Za zmínku stáli i učitelé v roli "nehrajících kapitánů" všech čtyř semifinalistů, všichni z nich mají větší či menší vztah k naší škole.

Všem našim děkujeme za reprezentaci školy a třeťákům i prvákům blahopřejeme k postupu do krajského kola, které se koná 14. listopadu 2016 v Českých Budějovicích.