Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22
Fotogalerie: Tak trochu jiná hodina tělesné výchovy
Závěrečný piknik 1.A
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
Měsíční plány akcí: červenec a srpen 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo

Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo

12.2.2020

Schránka 01.gifJak už jsme vás informovali, byla obnovena soutěž Finanční gramotnost.

V průběhu prosince 2019 se většina žáků naší školy zapojila do školního online kola.

Devatenáct žáků z primy a sekundy vyplnilo test určený pro II. kategorii (2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy nižšího gymnázia). Po uzavření školního bylo vytvořeno družstvo školy pro tuto kategorii, které tvoří žáci, kteří v online kole dosáhli nejlepších výsledků. Jsou to Natálie Procházková, Marie Neumannová (obě prima) a Eliška Kortanová (sekunda). Další tři v pořadí jsou náhradníci.

Naše soutěžící dívky se sešly v učebně IKT a společně vyplnily test okresního kola. V něm měly 15 správných odpovědí na celkem 17 otázek. Stejného výsledku dosáhlo i družstvo našeho tradičního soupeře ZŠ J.K. Tyla a MŠ Písek. Protože naše družstvo potřebovalo na odpověď kratší čas, postupuje do krajského kola.

Ve III. kategorii určené středoškoláků soutěžilo na naší škole celkem 105 žáků, kteří vyplnili test s 19 otázkami. Pořadí soutěžících určilo naše družstvo: Jan Hátle (sexta), Veronika Pletková (3.A) a Petra Kalinová. (kvinta). I v této kategorii představují další tři v pořadí náhradníky pro okresní a případná další kola.

Postup z okresního kola pro naše žáky byl vcelku jednoduchý. Podobně jako v minulých letech nepředstavoval postup do kraje žádnou komplikaci, neboť do soutěže se v kategorii III. zapojuje jen naše škola. Naše družstvo potřebovala na 16 odpovědí něco přes 16 minut času.

Všech jmenovaných děkujeme za reprezentaci školy a jim i všech ostatním děkuji za přístup k soutěžení. Naši dvěma kolektivům přeji hodně úspěchů v krajském kole.