V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
Měsíční plán akcí: květen 2020
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL
Ochrana zdraví - aktualizovaný materiál MŠMT ze dne 27.5.2020

Úvod > O škole > Aktuality > Okresní finále SŠ her ve florbale dívek

Okresní finále SŠ her ve florbale dívek

15.1.2016

frlorbal_1.jpgDne 15. ledna 2016 se florbalistky z našeho gymnázia vypravily reprezentovat školu na Okresní finále SŠ her ve florbale chlapců a dívek 2016 V. kategorie pořádané Asociací školních sportovních klubů České republiky. Místem konání se pro náš okres stalo město Písek. Tým od počátku trápila smůla. Datum konání se bohužel kryl s termínem lyžařského výcviku, což znemožnilo účast některých zkušených hráček. I přes tuto nepříjemnost se podařilo vytvořit kvalitní tým sestávající z devíti dívek.

Těsně před odjezdem však přišla další nepříjemnost v podobě onemocnění dvou děvčat. Do Písku tedy nakonec odjelo sedm členek týmu ve složení: Kateřina Pletková, Hedvika Patková, Kristýna Janotová, Michaela Blažková (všechny oktáva), Žaneta Maťhová (3.A), Tereza Křížová a Denisa Hrychová (obě 2.A).

frlorbal_2.jpgV prvním zápase naše děvčata nastoupila proti dívkám ze SZŠ Písek. Zápas byl velmi vyrovnaný a dlouho se hrálo bez branek. Ke konci zápasu se však trefila Denisa Hrychová, která svou brankou zajistila hubenou výhru milevských 1:0. Výkon v druhém zápase byl značně přesvědčivější. Děvčata v něm nastoupila proti kvalitnímu týmu SOŠ a SOU Písek. Gymnazistky však nic nenechaly náhodě a hned zpočátku převzaly iniciativu do svých rukou. Přesnou střelou zajistila vedení Michaela Blažková, na níž záhy navázala Denisa Hrychová. Obě jmenované se v utkání prosadily ještě jednou. Ke konečnému výsledku 6:0 ve prospěch milevských pak ještě přispěly svými trefami Kateřina Pletková a Žaneta Maťhová. Poslední zápas proti favorizovaným děvčatům z Gymnázia Písek se však našim reprezentantkám nepovedl. Nejprve se dívkám dařilo držet krok se silným soupeřem. Naše hráčky si vypracovaly několik slibných střeleckých šancí, ale žádnou se jim nepodařilo proměnit. V průběhu utkání se však na milevských florbalistkách začala projevovat únava z předchozích utkání, která vyústila v konečné skóre 0:2 ve prospěch píseckých. I přes početní nevýhodu nakonec florbalistky našeho gymnázia braly stříbro. Nepodařilo se jim sice probojovat do krajského finále, i tak však domů odjížděly se spokojeným úsměvem na tváři.

Poznámka (JŠ): Uvedený text je studentskou prací, přičemž autorka (jedna z hráček) si nepřála být uvedena jménem. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.