Předávání vysvědčení

Úvod > O škole > Aktuality > Parlamentní simulace

Parlamentní simulace

27.3.2017

V pondělí 27. března se v Českých Budějovicích konala parlamentní simulace určená pro žáky středních škol. Celá akce se odehrála v prostorách zastupitelstva Jihočeského kraje a hlavním tématem bylo zavedení elektronických voleb v České republice.

Naše společné fotoNa počátku jsme byli my, na jeden den poslankyně a poslanci, rozděleni do jednotlivých politických stran a hnutí. Obdrželi jsem oficiální stanoviska naší strany k dané problematice, společně se spolustraníky se poradili o dalším postupu a pak už jsme se mohli vrhnout do legislativního procesu.

Proběhla všechna tři čtení a to včetně bohaté diskuse. Všichni jsem si vyzkoušeli prezentovat náš názor za mikrofonem u řečnického pultíku a úspěšně jsem se poprali i s vypracováním pozměňovacích návrhů.

V závěru došlo jak na hlasování o pozměňovacích návrzích, tak i na konečné hlasování o přijetí zákona. Celá simulace pro nás byla velmi zajímavou zkušeností, která nám umožnila nahlédnout na legislativní proces z perspektivy poslanců.