Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
Divadelní představení Přelet na kukaččím hnízdem
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Zapojili jsme se do mezinárodní olympiády v ruštině
Fotogalerie: GISDay 2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - KADET
pIšQworky v Písku pohledem organizátora
Fotogalerie: Oblastní kolo pIšQworek v Písku 15.11.2019
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Pavla je druhá nejlepší v republice!

Pavla je druhá nejlepší v republice!

8.9.2017
Datum ukončení:
9.9.2017

Mimořádného sportovního úspěchu dosáhla Pavla Molíková ze sekundy. Stala se druhou nejlepší dívkou  narozenou v roce 2003 v republikovém finále soutěže OVOV. Napsala nám o tom:

Pavla na stupních vítězůOsmý ročník republikového finále soutěže Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů OVOV, který je součástí Sazka Olympijského víceboje, vyvrcholil již podruhé  8.- 9. září v Brně. Na stadionu VUT  Brno startovalo více než 640 dětí ze 196 škol a také přes 200 učitelů nadšených pro sport, z nichž mnozí sami závodili. Jedná se o sportovní akci, ve které děti a učitelé soupeří celkem v deseti disciplínách, které plní během dvou dnů. Jde o sportovní disciplíny (běh 60 m, dálka, medicimbal, shyby, švihadlo, trojskok, kliky, lehy-sedy, hod míčkem a běh 1000 m) za něž získávají bodové hodnocení a součet bodů desetiboje určí vítěze jednotlivých věkových kategorií. Organizační průběh akce zajišťují policisté, kteří doprovází závodníky a vojáci v roli rozhodčích.

Za Gymnázium Milevsko se do finále v Brně přes okresní a krajská kola v jednotlivcích jsem se probojovala já Pavla Molíková nyní ze sekundy. Celý prodloužený víkend jsem se mohla setkávat se 70 sportovními legendami – olympioniky i s těmi současnými. Jednou z hlavních tváří OVOV je organizátorka Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku. Potěšilo mě setkání s dráhovým cyklistou Pavlem Buráňem, výškařkou Michaelou Hrubou, plavkyní Petrou Chocovou nebo skokanem do vody Michalem Navrátilem. Ti všichni přímo na stadionu rozdávali autogramy a někteří z nich se též zapojili do sportovní exhibice.

DiplomVedle setkání s hvězdami si účastníci republikového finále odnesli spoustu zážitků z BeActive vesničky, která byla součástí doprovodného programu v rámci Evropského týdne sportu. Přichystána byla lezecká stěna, trenažer golfu, simulátor surfování nebo fotokoutek a také možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku.

Ve finále jsem se myslím rozhodně neztratila, dosáhla jsem mezi 110 konkurentkami na stříbrnou medaili v kategorii děvčat 2003. Medaili mi předával osobně předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dvojnásobný medailista z olympiády v Riu Josef Dostál.

(foto web organizátora)

Fotogalerie

autogramiáda olympionikůBeActive vesničkas juniorskou mistryní světa Michaelou Hruboupavla.jpgS mistrem světa Josefem Dostálem20170909_154934.jpgVojáci, kteří nám dělali rozhodčí.nástuporganizátořiexibicevyhlášeníolympionicizumbazumbaolympionicibubnovánívojáci - rozhodčíučitelévšichni zúčastněnípolicisté