Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22

Hlavní strana > Aktuality > Pavla je druhá nejlepší v republice!

Pavla je druhá nejlepší v republice!

8.9.2017
Datum ukončení:
9.9.2017

Mimořádného sportovního úspěchu dosáhla Pavla Molíková ze sekundy. Stala se druhou nejlepší dívkou  narozenou v roce 2003 v republikovém finále soutěže OVOV. Napsala nám o tom:

Pavla na stupních vítězůOsmý ročník republikového finále soutěže Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů OVOV, který je součástí Sazka Olympijského víceboje, vyvrcholil již podruhé  8.- 9. září v Brně. Na stadionu VUT  Brno startovalo více než 640 dětí ze 196 škol a také přes 200 učitelů nadšených pro sport, z nichž mnozí sami závodili. Jedná se o sportovní akci, ve které děti a učitelé soupeří celkem v deseti disciplínách, které plní během dvou dnů. Jde o sportovní disciplíny (běh 60 m, dálka, medicimbal, shyby, švihadlo, trojskok, kliky, lehy-sedy, hod míčkem a běh 1000 m) za něž získávají bodové hodnocení a součet bodů desetiboje určí vítěze jednotlivých věkových kategorií. Organizační průběh akce zajišťují policisté, kteří doprovází závodníky a vojáci v roli rozhodčích.

Za Gymnázium Milevsko se do finále v Brně přes okresní a krajská kola v jednotlivcích jsem se probojovala já Pavla Molíková nyní ze sekundy. Celý prodloužený víkend jsem se mohla setkávat se 70 sportovními legendami – olympioniky i s těmi současnými. Jednou z hlavních tváří OVOV je organizátorka Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku. Potěšilo mě setkání s dráhovým cyklistou Pavlem Buráňem, výškařkou Michaelou Hrubou, plavkyní Petrou Chocovou nebo skokanem do vody Michalem Navrátilem. Ti všichni přímo na stadionu rozdávali autogramy a někteří z nich se též zapojili do sportovní exhibice.

DiplomVedle setkání s hvězdami si účastníci republikového finále odnesli spoustu zážitků z BeActive vesničky, která byla součástí doprovodného programu v rámci Evropského týdne sportu. Přichystána byla lezecká stěna, trenažer golfu, simulátor surfování nebo fotokoutek a také možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku.

Ve finále jsem se myslím rozhodně neztratila, dosáhla jsem mezi 110 konkurentkami na stříbrnou medaili v kategorii děvčat 2003. Medaili mi předával osobně předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dvojnásobný medailista z olympiády v Riu Josef Dostál.

(foto web organizátora)

Fotogalerie

autogramiáda olympionikůBeActive vesničkas juniorskou mistryní světa Michaelou Hruboupavla.jpgS mistrem světa Josefem Dostálem20170909_154934.jpgVojáci, kteří nám dělali rozhodčí.nástuporganizátořiexibicevyhlášeníolympionicizumbazumbaolympionicibubnovánívojáci - rozhodčíučitelévšichni zúčastněnípolicisté