Úvod > O škole > Aktuality > Nekřížkuj jen pod lavicí. Zapoj se i ty do pIšQworek!

Nekřížkuj jen pod lavicí. Zapoj se i ty do pIšQworek!

19.10.2018

PlakátRok se s rokem sešel a už zase jsou tu piškvorky – pIšQworky 2018. Letos bude již 11. ročník historicky největší studentské soutěže v této taktické hře v České republice, které se v loňském roce zúčastnilo 33 tis. studentů.

Pravidla piškvorek jsou jednoduchá a každý je zná. Pokud zvládneš i ty nakreslit pět symbolů v řadě, tak je tahle soutěž přesně pro tebe! Na turnajích poznáš přátelskou atmosféru i nové kamarády a navíc čekají na nejlepší hráče skvělé ceny.

Ti nejlepší ze školního kola, kteří vytvoří pětičlenné týmy, mohou naši školu reprezentovat v oblastním turnaji a v případě úspěchu i v krajském a finálovém turnaji. To se uskuteční na začátku prosince v Brně.

Předběžné přihlášky podávejte u ing. Jiřího Školníka nejpozději do 19. října 2018.

Bližší informace o celé soutěži najdete na www.pisqworky.cz.

Soutěž pIšQworky pořádá spolek Student Cyber Games.

Ačkoli konečný termín pro přihlášení je stanoven na 26. října, zvolil jsem dřívější výše uvedený termín. Školu mohou reprezentovat nanejvýš čtyři týmy. Pokud bude zájem větší, vyhrazuji si právo čtyři týmy určit podle těchto kritérií:

• přednost mají týmy, které nás již reprezentovaly a byly úspěšné, před týmy, kterým se jejich předchozí účast nevydařila,
  • přednost mají nováčci před před dříve neúspěšně reprezentujícími týmy,
  • přednost mají týmy z vyšších ročníků, protože mají menší šanci se soutěže ještě v budoucnu účastnit.

Pokud se mi nepodaří vyhovět požadavkům a uvedeným kritériím a nenaleznu uspokojivé řešení, přistoupíme k uspořádání školního kola, které určí čtyři postupující týmy. O této skutečnosti vás budu informovat a také určím termín jeho konání v období od 22. do 25. října 2018.

Oblastní kolo, kterého se naše přihlášené týmy zúčastní, se bude konat 9. listopadu 2018 v Písku na ZŠ a MŠ Šobrova. Proto se prosím nehlaste ti, kteří již dnes víte, že v tomto termínu se nebudete moci zúčastnit.

Pokud byste postoupili z oblastního kola, postupujete do kola krajského, které se bude konat 29. listopadu 2018 v Českých Budějovicích v obchodní akademii.