Úvod > O škole > Aktuality > Plavecko-běžecký pohár 2018

Plavecko-běžecký pohár 2018

Datum konání:
15.6.2018

V pátek 15. 6. 2018 se na milevském koupališti konala akce s názvem Plavecko-běžecký pohár. Ačkoliv se nejdřív zdálo, že účast organizátorů nebude velká, bylo nás kvartánů dost, abychom zajistili hladký průběh celé akce. Do Milevska se sjely základní školy z okolí a samozřejmě nechyběli ani zástupci milevských škol včetně mladších žáků našeho gymnázia - z primy a sekundy.

Začínalo se závodem v plavání na 50 metrů. Podle některých závodníků byla voda ledová, ale i tak všichni podávali úctyhodné výkony. Po krátké pauze, kterou většina účastníků trávila občerstvením, začali vybíhat první závodníci na trať, která vedla skrz Bažantnici. Mladší žáci měli kratší trasu (přibližně 750 metrů), jejich starší spolužáci se museli poprat s trasou dlouhou přibližně 1500 metrů. V cíli pak na všechny účastníky závodu čekala odměna za jejich vytrvalost v podobě kelímku vody, sušenky a přívěsku na klíče nebo lahve na pití. Z našeho milevského gymnázia se medailí může pochlubit Pavla Molíková (ze sekundy), která vybojovala v kategorii děvčat 8. a 9.tříd 1.místo, Lukáš Lalák (ze sekundy), který získal v kategorii 8. a 9. tříd také 1. místo a také Jaroslav Suchan (z primy), který získal v téže kategorii 2. místo. Všem výhercům a zúčastněným gratulujeme k jejich úspěchu a doufáme, že i příští rok bude mít naše gymnázium v těchto závodech tak hojnou účast.