Měsíční plán akcí: listopad 2021
MŠMT: aktuální informace pro školy a školská zařízení s účinností od 25. 10. a 1.11. 11
Leták: Kdo o čem rozhoduje ve školách v době COVID-19
Bobřík informatiky: výsledky kategorie SENIOR
Bobřík informatiky: výsledky kategorie JUNIOR
Den otevřených dveří 18. listopadu 2021
Bobřík informatiky: Výsledky kategorie KADET
Studentský summit (3): Druhé přípravné setkání
Testování na covid-19 ve dnech 22. a 29.11.2021
Třídní schůzky rodičů 23.11.2021
Užasňákovi hráli pIšQworky online
Vyhlášení MŠMT k nouzovému stavu
Základní informace o maturitě 2022 (z webu Cermatu v přizpůsobení pro naši školu)
Přihlašování k maturitě JARO 2021/22
Měsíční plán akcí: prosinec 2021
Přihlašování k maturitě jaro 2022 v sextě
Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratili
Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratili

Úvod > O škole > Aktuality > Plzeňské dobrodružství aneb od piva na pitevnu

Plzeňské dobrodružství aneb od piva na pitevnu

5.4.2018

Pivovar Prazdroj PlzeňMalý plzeňský znakDne 5. 4. 2018 se studenti 2. - 4. ročníku našeho gymnázia zúčastnili exkurze v Plzni.

Hned ráno je autobus odvezl na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj. Žáci se zde od paní průvodkyně dozvěděli něco o historii piva i o jeho výrobě. Provedla je prostory, kde tento vynikající nápoj vzniká, i kde se již rozlévá do sklenic, plechovek či soudků. Na závěr každý zletilý student dostal třetinku piva na ochutnání od místního sklepmistra. Poté se všichni s příjemným pocitem a ukojenou zvědavostí o tajemství piva vrátili do autobusu, připravení na další část dnešní exkurze.

Procháskův ústav - sídlo Anatomického ústavuDruhou zastávku si studenti udělali na Lékařské fakultě UK v Plzni, konkrétně na pitevně. Zde jim jeden z mediků této VŠ, zároveň také bývalý student našeho gymnázia, ukázal některé lidské orgány i kosti a názorně je popsal. Naši žáci tedy neviděli části lidského těla jen v učebnici či modelech jako doposud, ale názorně je viděli na živo. Jelikož jsou všechny tyto předměty určeny jako učební pomůcky, jsou vhodně ošetřeny, aby si co nejlépe udrželi svůj původní vzhled i tvar, a také aby si je studenti mohli osahat. Pro studenty tedy byla návštěva pitevny nejen zajímavá, ale i prospěšná k jejich učení, a to zejména pro naše letošní maturanty z biologie.

(zdrojem obr. je Wikimedia)

Naši gymnazisté se v podvečerních hodinách vrátili z exkurze unavení, ale hlavně plní zážitků a s hlavou bohatší o nové vědomosti.

Fotogalerie:

pivo3.jpg

Foto: Mgr. Lenka Dvořáková a Dagmar Papežová (4.A)