Vyhlášení kritérií přijímacího řízení

Úvod > O škole > Aktuality > Napsali o nás: Uchazeči o studium na naší škola

Napsali o nás: Uchazeči o studium na naší škola

1.3.2023

Milevské noviny 8. března 2023 a informační server jcted.cz 13. března 2023 publikovaly článek redaktorky  Libuše Kolářové pod názvem: "Jak se projevil silný ročník v přihláškách na milevské střední školy?"

Citujeme z článku tu část, která se týká naší školy:

prihlaska-obrazek.jpgGymnázium v Milevsku stejně jako loni otevře jednu třídu čtyřletého studia a jednu šestiletého. Do obou přijme maximálně třicet žáků. Na čtyřletý obor si podalo přihlášku 36 žáků, což je o něco méně než loni. Naopak výrazně víc je zájemců o šestileté studium – celkem 44. Z loňska je přitom v primě šestiletého studia jen dvanáct žáků a v sekundě 21. Celkově zájemci mírně přibyli.

"U zájemců o šestileté studium většina přijatých podle naší zkušenosti pak skutečně v září nastoupí. Zkoušku k nám skládají děti ze sedmých tříd škol z okolí. Kdežto přijímací zkoušku na čtyřleté studium k nám chodí skládat i děti z Táborska a Písecka. Dávají si přihlášky i na tamní gymnázia a pokud uspějí, zvolí si školu ve svém městě. Ve skutečnosti k nám tedy podává zápisový lístek obvykle polovina přijatých žáků a pořádáme pak druhé kolo přijímacích zkoušek," uvedl ředitel gymnázia Petr Barda.

Do prvního ročníku čtyřletého studia pak loni v září nastoupilo 24 žáků. Jsou většinou z milevského regionu, ale například tři studenti dojíždějí z Táborska, například až z Plané nad Lužnicí. „Už jsme i trošku uvažovali o možnosti internátního ubytování pro přespolní studenty, kdysi tu měla internát střední odborná škola. My bychom však internát využili minimálně," říká Petr Barda. Zaměření milevského gymnázia je všeobecné, jde o přípravu na studium vysoké školy. "V Jihočeském kraji jsou specializovaná gymnázia pouze sportovní v Českých Budějovicích a Vimperku," dodal ředitel.