INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Úvod > O škole > Aktuality > Přihlášky k maturitě v sextě (2013-2019)

Přihlášky k maturitě v sextě (2013-2019)

11.4.2019

Ve třídě sexta (2015-2019) podalo přihlášku k maturitě JARO 2019 celkem osmnáct žáků.

Graf 1 6S.pngVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Čtyři studenti se rozhodli pro matematiku, dvanáct studentů pro anglický jazyk a 2 studenti pro ruský jazyk. - Viz graf č. 1: Volitelný předmět ve společné části.

V profilové části si každý student volí právě dva předměty.

Graf 2 6S.pngPokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student. Graf č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem (vedle angličtiny)  především o biologii, občanský a společenskovědní základ, geografii a chemii.

Graf 3 6SKombinace volitelných předmětů jsou různé, stejnou dvojici předmětů si zvolili maximálně čtyři žáci a to z biologie a chemie. Ostatní dvojice předmětů se objevují maximálně dvakrát: viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.

Graf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka ukazuje, že víc jak tři čtvrtiny žáků maturují jen z jednoho cizího jazyka.

Graf 4 6Polovina žáků maturuje z jazyka jen ve společné části. "Matematici" ze společné části maturují jen z jednoho (pro ně povinného) jazyka v profilové části. Pět žáků si přibírá k jazyku ve společné části i jeden jazyk v části profilové. Na rozdíl od sesterské třídy 4.A, kde je zájem o jazyky větší, není ve třídě žák, který by maturoval z matematiky a dvou cizích jazyků.

Graf 5 6Graf č. 5: Maturita z cizího jazyka ukazuje, že jazykových zkoušek je celkem 23. V tom 17 z angličtiny, jedna z němčiny a pět z ruštiny. Zvláštností této třídy je, že při  při celkově nižším zájmu o cizí jazyky, se víc jak pětina žáků rozhodla pro ruský jazyk.

Poslední dva grafy srovnávají volbu profilových předmětů studentů, kteří se zvolili ve společné části anglický jazyk, s volbou studentů, kteří se rozhodli pro matematiku.

Graf 6 6SJak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si ve dvou případech přibrali geografii, jeden maturant fyziku a další maturant si vybral OSZ (viz graf č. 6: Maturita z matematiky a profilových předmětů). Zajímavé je, že tři uvedení maturanti si již nepřibrali k matematice další přírodovědný předmět.

Grag 7 6S.png"Jazykáři" (viz graf č. 7: Maturita ze státní angličtiny a profilových předmětů) svou volbou po dvou volitelných předmětech preferovali biologii, občanský a společenskovědní základ i geografii Ostatní předměty jsou z celého spektra jazyků, humanitních, přírodovědných i výchovných předmětů (výtvarný obor).