Přihlašování do soutěže Logická olympiáda
Aktualizace školních stránek v měsíci září 2019
Měsíční plán akcí: říjen
I naši studenti protestovali proti zavedení povinné maturity z matematiky
Prezentace SŠ v Táboře
Energetická olympiáda
Výsledky Energetické olympiády
pIšQworky
Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády

Úvod > O škole > Aktuality > "Přísně tajná" reportáž o vzniku maturitních novin

"Přísně tajná" reportáž o vzniku maturitních novin

2.12.2016

Reportáž o výrobě tajných dokumentů o agentech třídy 4. A, které zprostředkovaly dvě Bondgirls Zuzana Válová a Anna Průšová

Prosím odpovídejte pravdivě, máme zde i detektor lži, který se nebojíme použít!!! :o)

Jste rády za zkušenosti, které jste díky výrobě maturitních novin získaly?

Zuzana Válová: Určitě ano. Na začátku jsme ani neměly tušení, jak noviny budou vypadat, jaké prvky do nich dáme, jakým typem a velikostí budeme psát ... K tomu jsme se s každým dalším krokem dostávaly. A právě to bylo na novinách úžasné - proces a výsledek, který stojí za to.

Anna Průšová: Ano, jsem ráda. Naučila jsem se pracovat s Gimpem a se svou vlastní představivostí. Díky šikovné a chápavé Zuzce se to podařilo realizovat i na papíře :-D

Co pro vás byla ta nejtěžší výzva na této práci?

Zuzana Válová: Největší výzvou pro mě bylo dlouhé sezení u počítače a překonání bolesti zad a unavenost očí.

Anna Průšová: Dát dohromady naše "Hláškovky" tak, aby se správně vytiskly, nebyly vzhůru nohama, odzadu dopředu nebo pouze jednostranně. Nakonec se ale povedlo.

vtip - stádečko.jpg

V čem jsou dokumenty speciální?

Zuzana Válová: Noviny o nás odhalují tajné informace. Některé je třeba brát s nadhledem a nadsázkou. Jiné pocházejí přímo z našeho srdce, jsou to naše myšlenky, strachy či vnitřní přesvědčení.

Anna Průšová: Noviny jako takové, jsou tajná databáze agentů. Informace v nich uvedené, jinde nenajdete. Novinová příloha je průřez těmi nejoriginálnějšími hláškami od nás "Bondů" i od našich "Bond šéfů."

Co byste vzkázaly lidem, kteří si maturitní noviny chtějí koupit?

Zuzana Válová: Za každou vytvořenou stránkou se schovává opravdu mnoho práce, od vytvoření otázek, sbírání odpovědí až po přidávání fotek a ozdobných prvků. Snažily jsme se, aby noviny byly takovou naší malou vizitkou, aby ukázaly, co se v nás skrývá. A to se povedlo! Malým bonusem je vydání našich přeřeků a vtipných hlášek, u kterých se určitě pobavíte. :o)

Anna Průšová: Kupujte rychle, moc jich nemáme. Pokud je zavčasu ulovíte, nebudete litovat a snad si i prodloužíte život smíchem. :o)

Doufám, že vám tato reportáž udělá radost, a také, že nás přijdete podpořit.

TAK NEZAPOMEŇTE JIŽ V PÁTEK !!!!!!

maturak_16.jpg