Aneta se Štěpánem nejlepší v okresním kole Olympiády z českého jazyka
Maturita: registrace na výsledkový portál a přihlašování ke zkoušce MATEMATIKA+
Měsíční plán akcí: únor 2018
Ekonomická olympiáda 2017/18
Tematické okruhy k maturitě ve šk.r. 2017/18
Okresní kolo Konverzační soutěže v NEJ kat. III.A (aktualizováno)
Okresní kola Konverzační soutěže v ANJ - dvakrát třetí místo
Okresní kola Konverzační soutěže v ANJ - dvakrát třetí místo
Pozvánka na Den otevřených dveří 16. února 2018
Okresní kolo Zeměpisné olympiády
Školní kolo hry JA TITAN - přihlášky
Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce bylo pro nás úspěšné
Měsíční plán akcí: březen 2018

Úvod > O škole > Aktuality > Projekt "Přírodovědná laboratoř"

Projekt "Přírodovědná laboratoř"

30.8.2017

Základní informace o projektu

„Přírodovědná laboratoř“

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ byl předložen v rámci 33. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu „Infrastruktura středních a vyšších odborných škol (SVL)“ v prioritní ose 06.2: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů.

Projektu, jehož celkové náklady činí 3 053 130,69 Kč, z toho způsobilé náklady 2 981 740, 69 Kč, byla přiznána dotace ve výši 85 % způsobilých výdajů, tj. 2 534 479,58 Kč.

Fyzická realizace projektu byla Gymnáziem, Milevsko zahájena dne 22. 9. 2014 s cílem dokončit projekt nejpozději do konce srpna roku 2018.

Předmětem projektu je zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře vč. zajištění konektivity a zajištění bezbariérovosti objektu. Projekt tak řeší problém nedostatečných podmínek pro vyučování a vybavenosti gymnázia pro výuku přírodních věd (zejména biologie). Stávající učebna je zastaralá, rozvody plynu, vody a elektřiny neodpovídají požadavkům výuky, učebna je nevhodně osvětlená, zcela chybí moderní pomůcky a také pomůcky, které by umožňovaly interaktivní výuku. Vnitřní konektivita školy rovněž nedosahuje takových výsledků, které by byly srovnatelné s jinými školami v Evropě.

Hlavním cílem projektu je tedy zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře. Vzdělávání na gymnáziu bude též zkvalitněno díky zajištění vnitřní konektivity dle standardu daného výzvou č. 33 Integrovaného regionálního operačního programu. Vybavení pořizované v rámci projektu výuku zkvalitní a významně pozvedne motivaci studentů ke studiu klíčových kompetencí, které jsou reálně uplatnitelné v jejich budoucím profesním životě.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace výuky přírodních věd zaměřená na praktickou stránku,
  • zvýšení využívání moderních digitálních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o studium přírodních věd na gymnáziu,
  • zkvalitnění přípravy studentů v oblasti přírodních věd pro případné další studium na vyšší odborné či vysoké škole,
  • vytvoření synergie s jinými dokončenými projekty financovanými z EU,
  • zvýšení prevence sociálně patologických jevů,
  • zlepšení uplatnitelnosti studentů na trhu práce,
  • zlepšení image školy a zvýšení poptávky po studiu na škole,
  • optimalizace výuky v návaznosti na potřeby trhu práce prostřednictvím spolupráce s Městem Milevsko,
  • zvýšení motivace ke studiu přírodovědných oborů u žáků základních škol prostřednictvím spolupráce se čtyřmi základními školami a dále jednou SŠ,
  • zkvalitnění venkovního prostředí areálu prostřednictvím výsadby zeleně,
  • zajištění bezbariérovosti,
  • zajištění a zlepšení vnitřní konektivity školy.

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ je spolufinancován Evropskou unií.