Přihlašování do soutěže Logická olympiáda
Aktualizace školních stránek v měsíci září 2019
Měsíční plán akcí: říjen
I naši studenti protestovali proti zavedení povinné maturity z matematiky
Prezentace SŠ v Táboře
Energetická olympiáda
Výsledky Energetické olympiády
pIšQworky
Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády

Úvod > O škole > Aktuality > Projektový den EVVO 20.9.2016 (2. akce)

Projektový den EVVO 20.9.2016 (2. akce)

20.9.2016

Postupně zde představíme všechny akce projektového dne. Omlouváme se, že je neuvedeme ve správném číselném pořadí.

Akce č. 2: Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko

·        úterý 20. 9. 2016

•          odjezd od budovy školy v 7.30 hodin
  •           návrat do Milevska cca v 18 hodin

·         přibližná cena:  400 Kč (z toho 140 Kč činí vstupné)

Hrad KřivoklátKřivoklát

Křivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl velkolepý královský hrad, jenž byl výrazně přestavěn Václavem IV. a později dobudován Vladislavem Jagellonským.

Přehradní nádrž Klíčava Informační a vzdělávací středisko Lesů ČR

Prohlídka expozice „Les kolem nás“

Expozice je vytvořena tak, abyste se zde cítili jako v lese, od podlahy se stopami zvěře pokryté hrabankou, až po zvukovou kulisu bublajícího potůčku a ptačího zpěvu.

Celá výstava je rozšířena o interaktivní prvky - poznávačka stromů, skládání puzzlí, sběr lesních plodů a další zajímavosti, které umožňují návštěvníkům aktivní zapojení do celé prohlídky .

Vycházka do křivoklátských lesů

V doprovodu zkušeného průvodce se vydáme do lesů v okolí Křivoklátu. Využijeme trasy naučné stezky a po turistické značce dojdeme za 2,5 hodiny k přehradní nádrži Klíčava.

Klíčava

Přehrada byla vybudována v letech 1948–1955 a měla sloužit k zásobování Kladenska pitnou vodou. Nedaleko pod hrází je umístěn objekt úpravny vody, který byl zprovozněn v květnu 1952, v letech 1996–1999 byl přestavěn a modernizován. Celá vodní nádrž je obklopena Lánskou oborou.

Prohlédneme si přehradní hráz a, pokud nám to okolnosti dovolí, navštívíme i úpravnu pitné vody.

ZbečnoZbečno

Zbečno patří k nejstarším sídlům na Křivoklátsku. První zmínka o něm pochází již z roku 1003, kdy kníže Jaromír povýšil věrného hajného Hovoru do šlechtického stavu, a jmenoval jej vrchním lovčím na hrádku českých knížat Zbečno. Později, tři dny před Vánocemi roku 1100 byl v okolních lesích při návratu z lovu zákeřně zavražděn kníže Břetislav II.

My navštívíme Hamousův statek, který je příkladem dochované lidové architektury a způsobu života na venkově na přelomu 16. a 17. století.