LO: Žaneta postoupila do krajského kola!

Úvod > O škole > Aktuality > Republikové finále OVOV

Datum konání:
5.9.2018
Datum ukončení:
6.9.2018

Ve středu 5. září jsem vyrazila směr Brno. Konalo se tam republikové finále Odznaku vítězů olympijské všestrannosti tzv. OVOV. Do této soutěže jsem se zapojovala už na základní škole a na gymnáziu mě a moje spolužáky přihlásila paní učitelka Plavcová. V okresním kole v Písku se mně a Tereze Mužíkové ze sekundy podařilo postoupit do kola krajského. V krajském kole jsem zvítězila a tím se přímo nominovala do republikového finále.

OVOV 2018V Brně jsem byla ubytovaná na vysokoškolských kolejích v areálu VUT Brno, v jehož blízkosti  je i nový atletický ovál, kde se závodilo. Samotná soutěž se konala dva dny, čtvrtek a pátek, každý den pět disciplín desetiboje. Jde o atletické disciplíny (skok do dálky, trojskok, hod míčkem, hod medicinbalem, běh 60 m a běh 1000 m) a silové disciplíny (leh - sedy, kliky, shyby, skoky přes švihadlo  v čase 2 minuty).  Během dne jsem mohla navštívit aktivity v Be active vesničce, vyzkoušet sporty pro hendikepované a oběhnout spoustu olympioniků kvůli podpisu.  Super  zážitek pro mne bylo setkání se současnými sportovními  hvězdami  např.  s oštěpařem Petrem Frydrychem, s vícebojařem Janem Doležalem, se skokanem  Radkem Juškou, výškařkou Míšou Hrubou  nebo s legendou Martinem Doktorem.  Patronkou OVOV je Šárka Kašpárková, která pro mne již z minulých kol byla tak trochu známá.

Samozřejmě se každý stejně i já snažil podat co nejlepší sportovní výkony a myslím, že se mi dařilo prodat, co umím. Skoro ve všech atletických disciplínách jsem byla spokojená, vylepšila jsem si osobák v dálce, trojskoku a hodu medicinbalem a očekávala slavnostní vyhlášení. Protože jsem byla v nejstarší kategorii, soutěž OVOV pro mne tímto rokem končí, o to více mne potěšilo, že jsem dokázala obhájit druhé místo z loňského roku a odjížděla do Milevska  na krku s  plackou. Soutěž určitě doporučím kamarádům, spolužákům a ráda se s nimi v případě, že úspěšně postoupí, podělím o své zkušenosti.