fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Programátorská soutěž HODINKY

Programátorská soutěž HODINKY



Datum konání:
31. 5. 2026

Plakát ibobr 2025V závěru školního roku 2026/26 připravila Katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích dvě online soutěže pro testování znalostí a dovedností žáků základních a středních škol v oblasti informatiky a informatického myšlení. Obě soutěže jsou dostupné na webu ibobr.cz.

Soutěž HodinkyPrvní soutěž PYRAMIDA je určena mladším žákům ze základních škol. Pro věkovou skupinu našich žáků (poslední dva ročníky ZŠ s SŠ)  připravila soutěž HODINKY. Úkolem soutěžích je v čase maximálně 40 minut splnit osm úloh, které jsou spojeny příběhem. S každou další úlohou roste jejich náročnost.

Soutěžit lze v čase 6.00 až 16.00 online a to od 5. května až do konce června 2026.

Učitelé informatiky naší školy vypsali soutěž pro všechny zájemce z řad žáků naší školy. Pokud mají zájem se do soutěže zapojit, obdrží od vyučujících INF kód školy. "Oficiálně" mohou soutěžit až do konce května, neboť začátkem června organizátor uvolní správná řešení.

Pokusit se zvládnutí úloh mohou i anonymně a i v červnu, kdy už bude naše soutěžení uzavřeno.

V naší škole uspořádáme dvě kategorie pro začátečníky (prima a 1.A) a pokročilé, což jsou žáci, kteří se zúčastnili soutěže Bobřík informatiky již nejméně ve dvou ročnících.

Všem zapojeným přejeme hodně úspěchů.

Bobru zdar!